مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

پل طبیعت تهران

پل طبیعت تهران

امروز ، در برگ دیگری از مجله تهرانگردی قصد داریم به سراغ پل طبیعت ، یکی دیگر از زیبایی های منحصر بفرد پایتخت که در نوع خود بی نظیر است برویم و با امکانات و ویژگی های این سازه ی مدرن بیشتر آشنا شویم . با اجاره خونه همراه باشید.

معرفی پل غیرخودرویی طبیعت

پل طبیعت تهران به عنوان اولین پل غیر خودرویی تهران و بزرگترین پل غیر خودرویی خاورمیانه در منطقه عباس آباد تهران واقع شده است. این سازه ی منحصر بفرد دارای مساحت 7950 متر مربع، 300 متر طول و ارتفاع 40 متر می باشد .

پل غیر خودرویی طبیعت یک مسیر ارتباطی بین پارک آب و آتش و پارک طالقانی است که در عرض بزرگراه مدرس ساخته شده است و این دو پارک را به هم متصل می کند. بسیاری از گردشگران و مردم پایتخت در کنار بازدید از این پل به طبیعت گردی و پیکنیک در پارک نوروز ، طالقانی و آب و آتش و همچنین بازدید از گنبد مینا ، پل ابریشم 1 و باغ موزه دفاع مقدس می پردازند .

پل طبیعت ( tabiat bridge )

زیبایی ها و ویژگی های بی مثال این پل به ویژه در شب ها ، با نورپردازی بسیار خاص و جالبش و امکانات بسیار پل از قبیل رستوران ها و کافه ها دلیلی محکم بر محبوبیت این پل و انتخاب هر شهروندی برای خلق لحظات خاطره انگیز می باشد.

طبقات پل

پل طبیعت در سه طبقه ساخته شده است که طبقه ی اول با دیواره هایی شیشه ای و با وسعت 1450 متر مربع فضاهایی مانند کافه ها و رستوران های ایرانی و خارجی را شامل می شد.

طبقه اول پل طبیعت
طبقه ی دوم که دارای 2870 متر مربع فضا می باشد با وجود چشم انداز فوق العاده ای که دارد مخصوص عبور عابر پیاده است .

طبقه دوم پل طبیعت
طبقه ی سوم با مساحتی بالغ بر 571 بهترین جای پل است که امکان تماشای مناظر زیبا از شهر تهران و طبیعت اطراف را فراهم می سازد . این طبقه بصورت دو حلقه بر روی طبقه ی دوم ساخته شده است.

آدرس و راه های دسترسی پل طبیعت :

نقشه :

آدرس پل طبیعت :

تهران ، بر فراز بزرگراه مدرس بین بوستان طالقانی و پارک آب و آتش

ساعت بازدید پل : 06:00 تا 00:30

دسترسی به پل طبیعت :

دسترسی با خودروی شخصی : اگر قصد سفر با خودروی شخصی دارید دو مسیر پیش روی شما خواهد بود .
مسیر اول : ابتدا باید خودتان را به بزرگراه حقانی برسانید و در مسیر غرب به شرق این بزرگراه حرکت کنید و بعد از عبور از چهار راه جهان کودک به سمت خیابان علامه شهیدی برانید. خیابان علامه شهیدی (دیدار سابق) در ضلع غربی پارک آب و آتش قرار دارد. می توانید خودرویتان را در حاشیه خیابان پارک کنید یا از پارکینگ عمومی استفاده کنید.

مسیر دوم : مسیر دوم دسترسی به پل طبیعت از طریق بوستان طالقانی می باشد. پس برای رسیدن به بوستان طالقانی ابتدا خودتان را به بزرگراه حقانی برسانید و بعد از عبور از چهار راه جهان کودک و پل بزرگراه مدرس تابلوی راهنمایی ورود به خیابان فرعی پارک طالقانی را خواهید دید . پس سرعتتان را کم کنید و با دیدن تابلو وارد خیابان فرعی پارک طالقانی شوید و ماشین خود را در پارکینگ این بوستان که درست در ابتدای این خیابان قرار دارد پارک کنید.

دسترسی به پل با وسایل نقلیه عمومی :

مترو : سوار خط یک مترو (تجریش – کهریزک) شوید و در ایستگاه حقانی پیاده شوید. بوستان طالقانی در چند قدیمی مترو قرار دارد .پس از رسیدن به بوستان می توانید راه پل را در پیش بگیرید.

اتوبوس : برای دسترسی به پل بوسیله ی اتوبوس باید سوار اتوبوس های خط ونک-رسالت شوید . این اتوبوس ها از طرق پل سید خندان ، میدان ونک و میدان رسالت قابل دستیابی است. بعد از سوار شدن به این اتوبوس ها با توجه به مسیرتان اگر به سمت رسالت می روید باید در اولین ایستگاه پیاده شوید و اگر به سمت ونک می روید باید در آخرین ایستگاه پیاده شوید.

و در آخر اگر شما عزیزان از این پل بی نظیر دیدن کرده اید و تجربه ای از سفرتان دارید خوشحال می شویم آن را با اجاره خونه و خوانندگان ما در میان بگذارید. و اگر هرگز از پل طبیعت دیدن نکره اید پیشنهاد می کنم در برنامه سفرتان به تهران حتما از این پل و طبیعت اطرافش دیدن بفرمایید و همچنین در صورت تمایل به اسکان در شهر تهران می توانید از خدمات اجاره سوئیت و خانه روزانه در تهران که توسط تیم با تجربه ی اجاره خانه ارائه می شود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *