مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

روستا و آبشار ایگل

روستا و آبشار ایگل کجاست|اجاره خونه

روستا و آبشار ایگل

روستای ایگل در فاصله ی حدود 25 کلیومتری از تهران واقع شده است که جمعیتی حدود 800 نفر دارد. این روستا قریب به 2 هزار متر از سطح دریا ارتفاع دارد که در مسیر رسیدن به این روستا تابلو هایی که بر روی آن به زبان فارسی و لاتین نوشته شده است، نصب شده اند. روستای ایگِل یا ایگُل یک روستای پر رونق است و آبشاری زیبا و مرتفع با همین نام نیز در آن واقع شده است.

روستا ایگل کجاست|اجاره خونه

در این نوشتار از مجله ی تهرانگردی سایت اجاره خونه قصد  داریم تا شما را با روستای ایگل و نیز آبشار ایگل آشنا سازیم.

ویژگی های روستای ایگل:

روستای ایگل که در 4 کیلومتری از سمت غرب اوشان واقع شده است در واقع از جمله مسیر هایی است که کوهنوردان برای صعود به قله از آن استفاده می نمایند.

روستای ایگل که یکی از روستا های ییلاقی این منطقه است مملو از باغ های آلبالو، گیلاس، گردو و سیب می باشد که تقریبا بافت قدیمی آن جای خود را به خانه های مدرن و امروزی داده است. در سمت شرقی این روستا در قسمت پایینی صخره سنگی، یک غار یا راهروی زیر زمینی وجود دارد که اهالی این روستا آن را با نام های قلعه ی کیقباد یا تخت کیقباد می شناسند. مسیر ورود به این غار امروزه بسته بوده و چنانچه علاقمند باشید تا به این غار وارد شوید بایستی حدود یک و نیم متر در سمت جنوب شرقی صخره را خاکبرداری نمایید.

آبشار ایگل کجاست|اجاره خونه

ویژگی های آبشار ایگل:

آبشار ایگل نیز در واقع در قسمت شمال شرقی دامنه قله ی توچال قرار دارد و ارتفاعی بالغ بر 2000 تا 2300 متر را دارا می باشد. برای رسیدن به آبشار ایگل شما بایستی از کنار رودخانه ای بگذرید که آب آن برای آشامیدن مناسب بوده و منظره ای زیبا و چشم نواز را برای شما ایجاد کرده است.

علاوه بر این چنانچه قصد دارید تا به محل این آبشار زیبا سفر کرده و از زیبایی های آن لذت ببرید، توجه کنید که پس از پارک خودرو بایستی تقریبا 2 ساعت در یک مسیر کم شیب و نسبتا هموار، پیاده روی کرده تا به آبشار برسید. البته پیاده روی در این مسیر می تواند بسیار جذاب بوده و زیبایی های زیادی را برای شما به همراه داشته باشد، چرا که کوه های این منطقه با پوشش گیاهی پونه، تره کوهی و ریواس مزین شده اند و شما در حین پیاده روی به سمت آبشار می توانید از این نعمات خداوندی نیز بی نصیب نمانید.

همچنین در اطراف آبشار ایگل شما می توانید قلوه سنگ هایی را مشاهده کنید که در حین حرکت شما ممکن است جا به جا شده و موجب آسیب زدن به شما شوند. بنابراین بهتر است برای رسیدن به این آبشار ایمنی لازم را رعایت کرده و بسیار دقت نمایید. توجه کنید که در نزدیکی آبشار صخره های خطرناکی وجود دارند که برای عبور از آن ها بایستی بسیار دقت کرده و نکات ایمنی را رعایت نمایید. همچنین در طرف دیگر آبشار نیز، برای علاقمندان به صخره نوردی امکان صخره نوردی وجود دارد.

روستا و آبشار ایگل کجاست :

آدرس: تهران-  فشم- اوشان-  روستای ایگل- آبشار ایگل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *