مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

روستای آبنیک در نزدیکی تهران

روستای آبنیک کجاست|اجاره خونه

سفر به روستاهای اطراف تهران- روستای آبنیک

اگر قصد سفر یک روزه به یکی از روستا های اطراف تهران را دارید، آبنیک نیز یکی دیگر از روستا های اطراف تهران است که این روز ها بعد از فشم، لواسان و اوشان، بار گردشگری تهران را بر دوش می کشد. این روستا که حدود 2400 متر از سطح دریا ارتفاع دارد، یکی از مناطق ییلاقی اطراف تهران به شمار می رود که با آب و هوایی نسبتا خنک همه روزه پذیرای گردشگران و مسافران به این منطقه می باشد.

در این مقاله از مجله تهرانگردی سامانه اجاره سوئیت اجاره خونه به این روستای تهران سری گریزی می زنیم و از این روستا و ویژگی های آن برای شما کمی سخن می گوییم.

بهترین فصل سفر به روستای آبنیک

روستای آبنیک به دلیل ییلاقی بودن و آب و هوای سرد و خنکی که دارد معمولا مقصد گردشگری مناسبی در فصول بهار و تابستان است. اما سر زدن به این  روستا در فصول پاییز و زمستان نیز لطف خودش را دارد و چنانچه قصد سفر به این منطقه را در فصول سرد سال دارید بهتر است لوازم و تجهیزات ایمنی و لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.

ویژگی های روستا

روستای آب نیک که از توابع بخش رودبار قصران در شهرستان شمیرانات است با آب و هوای ییلاقی و مطلوبی که دارد گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. از جمله دیدنی های این روستا می توان رودخانه کلارود را نام برد که با طول 7 کیلومتر در وسط این روستا جاری می باشد و در واقع روستا در دو طرف این رودخانه قرار دارد. این رودخانه که محلی ها به آن رودخانه آب نیک نیز می گویند از کوه های جانستون و خرسنگ سرچشمه می گیرد و از جمله سرشاخه های اصلی رودخانه ی جاجرود نیز به شمار می رود.

آبشار یخی:

آبشار یخی آبنیک از دیگر جاذبه های این روستا است که در فصول سرد سال محل مناسبی برای تمرین یخ نوردی می باشد. این آبشار که در کنار یک تنگه ی بسیار زیبا قرار دارد در فصول گرم سال، محل مناسبی برای گردشگری و  دور شدن از حال و هوای شهری می باشد.

آبشار یخی روستای آبنیک کجاست|اجاره خونه

پل آبنیک:

پل آبنیک نیز از دیگر دیدنی های روستای آبنیک می باشد که بر روی یکی از رودخانه های شاخه ای این روستا قرار دارد و با سنگ ساخته شده است. این پل در زمان پهلوی اول ساخته شده است و تاریخ 1320 یا 1940 بر روی آن حکاکی شده است.

از دیگر ویژگی های روستای آبنیک که در نوشته های پیشینیان نیز از ان یاد شده است، سرو قامتی و تنومندی مردمان این دیار است که گفته می شود به علت وجود چشمه های آب معدنی و غار های دستکن این روستا می باشد. چشمه ی آبنیک که یکی از چشمه های معروف در ایران است، آب بسیار گوارا و تمیزی را دارا می باشد که گفته می شود خواص زیادی دارد و یکی از این خواص، بدن های تنومند مردمان این روستا می باشد.

همچنین این روستا یکی از مسیر های اصلی کوهنوردی به ارتفاعات البرز همچون خرسنگ، ورزاب و … است که اگر قصد کوهنوردی به ارتفاعات البرز را دارید پیشنهاد می کنیم یک بار نیز این مسیر را انتخاب نمایید.

روستای آبنیک کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی: تهران- شهرستان شمیرانات- بخش رودبار قصران- روستای آبنیک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *