مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

دکوراسیون بنفش

دکوراسیون بنفش با ترکیب رنگ های سرد و گرم

دکوراسیون بنفش معجزه ای در طراحی داخلی منزل

رنگ بنفش از آن دسته رنگ های پرشور و پر انرژی است که جذابیت خاصی به فضا می دهد . رنگ بنفش از قدیم به عنوان یک رنگ تجملی و مسحور کننده اغلب در لباس اشرافیان و داخل قصرها استفاده می شد. از این رو همواره از این رنگ به عنوان یک رنگ اشرافی و با اصالت یاد می شود و گزینه ی مناسبی در طراحی دکوراسیون وینتیج می باشد. کمترین استفاده از این رنگ اسرارآمیز در دکوراسیون منزل معجزه خواهد کرد و شاهد تغییرات چشم گیری خواهید شد. اما توجه داشته باشید دکوراسیون بنفش فقط شامل استفاده از رنگ بنفش نخواهد بود و حتی استفاده ی بیجا و بیش از حد از این رنگ بسیار قوی ، حال و هوایی بسیار بد به منزل خواهد داد.

اگر از طرفداران دکوراسیون وینتیج و اشرافی هستید دکوراسیون سبز نیز انتخابی فوق العاده برای این سبک دکوراسیون است.

دکوراسیون بنفش با ایده گرفتن از طبیعت :

رنگ بنفش همان قدری که در دنیای ما انسان ها رنگی اشرافی و تجملی شناخته میشود به همان اندازه شاهد اهمیت و برجستگی این رنگ در بین گیاهان بوده ایم . رنگ بنفش با ترکیبات بسیار زیبایی در طبیعت استفاده شده است . یک دکوراتور حرفه ای با نگاهی عمیق همواره از طبیعت و رازهای نهفته آن ایده می گیرد چرا که تمامی قوانین دکوراسیون در طبیعت بصورت کاملا دقیق رعایت شده است و عشق ما انسان ها به طبیعت و زیبایی های آن گواهی بر این مساله می باشد. شما نیز می توانید با الهام از طبیعت فضاهایی زیبا و مسحورکننده در منزلتان بسته به سبک دکوراسیون دلخواهتان خلق کنید . نمونه های بسیاری از ترکیب رنگ بنفش با دیگر رنگ ها در طبیعت یافت می شود که از بین آنها می توان به گل زنبق بنفش با ترکیب سفید و زرد و یا در گل مریم و بادمجان با کنتراست زیبا بین رنگ بنفش تیره و سبز اشاره کرد.

سبک های مختلف دکوراسیون با ترکیب رنگ بنفش :

وقتی از دکوراسیون بنفش صحبت می کنیم منظور ما دکوراسیونی است که در آن رنگ بنفش به عنوان رنگ اصلی و نه پایه در اغلب عناصر اصلی محیط و با رعایت قوانین دکوراسیون داخلی استفاده شده است .

می توانید با ترکیب دکوراسیون بنفش و یا بهتر بگوییم استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون لوکس و دکوراسون مدرن فضایی مجلل و با شکوه در منزلتان ایجاد کنید.

دکوراسیون بنفش – نحوه ی ترکیب رنگ بنفش با دیگر رنگ ها :

رنگ بنفش ترکیبی از دو رنگ پایه و اصلی آبی و قرمز است و از این رو قابلیت ترکیب با اغلب رنگ های سرد و گرم را دارد.
اگر با رنگ های سرد و گرم و تاثیر رنگ در روح و روان انسان آشنا نیستید مطالعه ی تاثیر رنگ اتاق در شخصیت را از دست ندهید.

نحوه ی ترکیب رنگ بنفش با دیگر رنگ ها

همانطور که پیش تر اشاره کردیم با ایده گرفتن از ترکیب های رنگ بنفش در طبیعت و با رعایت قوانین دکوراسیون که یکی از اساسی ترین موارد آن نحوه اصولی ترکیب رنگ ها است می توانید ترکیب هایی زیبا از رنگ بنفش ایجاد کنید.
طیف های مختلف رنگ بنفش همچون رنگ یاسی و ارغوانی بیشتر با ترکیب رنگ های سفید ، سیاه ، قهوه ای ، سبز ، صورتی در دکوراسیون اتاق خواب و دکوراسیون اتاق نشیمن دیده می شود .البته شما می توانید با مطالعه نمونه های کار شده ، آشنایی با انواع طیف‌های رنگ بنفش و کمی خلاقیت طرح هایی جدید و زیبا بیافرینید.

نمونه هایی از دکوراسیون بنفش :

در زیر نمونه هایی کاربردی از دکوراسیون بنفش برای شما آماده کرده ایم که می توانید با ایده گرفتن از این نمونه ها به راحتی دکوری زیبا و شیک برای منزلتان طراحی کنید.

در تصاویر زیر دکوراسیون بنفش با ترکیب رنگ های سفید ، توسی ، سیاه ،زرد و… دیده می شود.

اگر شما نیز از این سبک دکوراسیون در منزلتان استفاده کرده اید خوشحال می شویم تجرابیاتتان را با اجاره خونه و کاربران ما در میان بگذارید.

همچنین علاوه بر اتاق نشیمن می توانید از طیف های بنفش روشن و یاسی با کمی ارغوانی تیره فضایی آرامش بخش، عرفانی و عاشقانه‌ای در اتاق خوابتان خلق کنید.

برای اجاره خانه روزانه ارزان در تهران می توانید به لیست املاک سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *