مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آموزش طراحی دکوراسیون داخلی

آموزش دکوراسیون داخلی | اجاره خونه

آموزش دکوراسیون داخلی – اصول طراحی

دکوراسیون داخلی به دانش و هنر تزئین کردن داخل ساختمان اشاره دارد که مولفه ها و ویژگی های زیادی را شامل می شود.

امروزه با وجود فضا های کوچک خانه ها و نیز ظرفیت کم ساختمان ها، نوع دکوراسیون داخلی در هر چه بهتر دیده شدن ساختمان و منزل شما بسیار با اهمیت است.

افراد حتی با دانسته های کم در این زمینه، چنانچه به بازی با مبلمان، فرش و انواع رنگ ها علاقمند باشند می توانند یک دکوراسیون زیبا را برای منزل خود چیدمان کرده و از آن لذت ببرند.

پیشتر در مجله اجاره خونه در رابطه با قوانین دکوراسیون و دکوراسیون خانه های کوچک صحبت کرده ایم. از آنجایی که تغییر دکوراسیون می تواند در روحیه و اشتیاق افراد به زندگی نیز موثر باشد، پیشنهاد می کنیم این مقاله از سایت اجاره خونه را نیز از دست ندهید.

آموزش دکوراسون داخلی | اصول طراحی دکوراسیون داخلی : اجاره خونه

اصول طراحی دکوراسیون داخلی

برای داشتن یک طراحی دکوراسیون خوب و چشم نواز حتما نیازی نیست که وسایل گران قیمتی تهیه کنید و یا هزینه های زیادی بابت آن متحمل شوید. برای این کار فقط کافیست کمی خلاقیت توامان با زیبایی شناسی داشته باشید تا بتوانید یک دکوراسیون زیبا را برای منزل خود به ارمغان بیاورید.

مقاله پیشنهادی :  آموزش دکوراسیون داخلی منزل با کمترین هزینه و وسایل ارزان قیمت

همچنین برای انجام یک طراحی دکوراسیون داخلی بایستی اصولی را بشناسید که در اینجا به اختصار آن ها را برای شما بازگو می کنیم.

خلاقیت و ذوق هنری

اولین موردی که برای ایجاد یک طراحی داخلی مناسب بایستی مد نظر قرار دهید به کار گیری تمام خلاقیت و ذوق هنری خود برای ایجاد فضایی دلنشین و زیبا است.

هویت سازی

شما با انتخاب سبک طراحی دکوراسیون خود از میان انواع کلاسیک، مدرن، سنتی و … می توانید طراحی هوشمندانه ای مطابق میل و خواسته ی خود انجام دهید.

هماهنگی معماری داخلی و دکوراسیون

همواره به یاد داشته باشید که نحوه ی چیدمان مبلمان و دیگر تزئینات باید با دیوار ها، پنجره ها و میزان روشنایی خانه متناسب باشد.

وسایل و رنگ ها

در چیدمان یک دکوراسیون خوب بایستی حتما به این نکته توجه کنید که میان رنگ و نوع وسایل منزل هارمونی وجود داشته باشد تا هماهنگی در ساختمان شما نقطه ی قوت باشد.

هماهنگی رنگ ها در دکوراسیون داخلی |ejarekhone

نقطه تمرکز

برای چیدمان منزل بایستی یک نقطه ی تمرکز در نظر گرفته و سپس مابقی وسایل خانه را براساس آن نقطه تمرکز جایگذاری کنید. مرکز توجه بایستی یک قسمت از خانه باشد که بهترین شکل چیدمان شده و توجه افرادی را که به خانه وارد می شوند به آن نقطه متمرکز می کند.

موازنه و ریتم

مورد بعدی که در آموزش دکوراسیون داخلی همواره به آن اشاره شده است رعایت موازنه و ریتم می باشد. تعادل برای ایجاد نظم و ریتم یا ضرب برای هماهنگی و به نوعی اتصال وسایل مختلف به یکدیگر است. برای ایجاد تعادل تنها کافیست وزن بصری عناصر را به صورت مساوری در فضا پخش کنید.

سایه روشن

کنتراست رنگی به شما این امکان را می دهد تا با اشیا و وسایل به ساختمان خود حجم دهید و آن ها را متمایز از هم اما منسجم به بیننده نمایش دهید.

ejarekhone | سایه روشن در دکوراسیون داخلی

تناسب

نکته ی دیگری که در طراحی یک دکوراسیون داخلی خوب باید در نظر گرفت هماهنگی میان اندازه و حجم اجسام با فضای ساختمان است. به این معنا که در انتخاب وسایل بایستی رنگ، شکل و ابعاد آن ها متناسب با فضای داخلی شما انتخاب شوند.

توجه به جزئیات

یک طراحی داخلی هنگامی تکمیل می شود که شما بتوانید با جزئیاتی هرچند کوچک به فضای خود جان ببخشید.


ejarekhone:

اجاره روزانه خانه مبله در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *