مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آبشار کفترلو

آبشار کفترلو کجاست|آدرس |اجاره خونه

آبشار کفترلو کجاست؟

آبشار کفترلو در روستای کند علیا یا کند بالا واقع شده است که برای تفریح یک روزه و استفاده از آب و هوای خنک اطراف تهران، گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. این آبشار که در واقع در منطقه ی لواسانات قرار دارد در سمت شمال شرق تهران است که از قدیم به عنوان یکی از مناطق تفریحی گردشگری تهران به شمار می رفته است.

کفترلو یا کبوترلو|اجاره خونه

در این نوشته از مجله تهرانگردی  سایت اجاره آپارتمان مبله اجاره خونه با ما همراه باشید تا سری به آبشار کفترلو بزنیم و با ویژگی های این منطقه آشنا شویم.

سفر به آبشار کفترلو:

آبشار کفترلو یا کبوتر لو که به لحاظ مسافت، یکی از نزدیک ترین جاذبه های طبیعی به تهران است، در مجاورت یعنی حدود 6 کیلومتری روستای کند علیا واقع شده است.

 ارتفاع این آبشار زیبا چیزی حدود دو هزار و سیصد متر از سطح دریا می باشد که مسیر رسیدن به آن نیز خود از جاذبه های این منطقه می باشد. چرا که این آبشار در انتهای دره ای واقع شده است که تماشای خود این دره نیز خالی از لطف نبوده و بسیار لذت بخش خواهد بود. این دره سرسبز که در اطراف آن صخره های بزرگ و عظیمی وجود دارد، زیبایی و شکوه را در این منطقه ایجاد نموده است.اگر قصد دارید این مسیر را پیاده روی کنید بایستی حدود 6 کیلومتر از روستا تا آبشار را قدم بزنید.

البته توجه کنید که برای رسیدن به آبشار کبوتر چنانچه قصد داشته باشید که با ماشین به این منطقه سفر کنید، می توانید تا فاصله ی حدود 1 کیلومتری آبشار را از جاده خاکی ای که از میان باغ های آلبالو  و گیلاس روستاییان می گذرد، طی کنید. بعد از آن که حدود نیم ساعت جاده خاکی را طی کردید، بایستی حدود 15 دقیقه تا محل آبشار را پیاده روی کنید.

دقت کنید که پیش از ورود به مسیر پیاده روی تا آبشار، در یک قسمت از این جاده ویلا های لوکس و لاکچری ایجاد شده اند که گردشگران حتی اجازه ی ورود به کوچه های میان این ویلا ها را هم ندارند و بهتر است برای جلوگیری از ایجاد دعوا با صاحبین آن، از گذشتن از درب ورودی این قسمت اجتناب کنید.

آبشار زیبایی که در دل کوه جاری است و در قسمت پایینی آن نیز یک حوضچه ی زیبا از آب آبشار ایجاد شده است و در صورت تمایل می توانید تنی به آب زده و روح و جان خود را صفا بخشید.

بهترین زمان سفر به آبشار کبوتر یا کفترلو:

منطقه لواسانات و این آبشار به دلیل آب و هوای سردی که در فصل زمستان دارد، مقصد خوبی برای فصل زمستان نیست و معمولا مسیر دسترسی به آن نیز در این فصل از برف پوشیده می شود.

اما سفر در فصول بهار و تابستان به این منطقه می تواند برای شما بسیار زیبا و دل انگیز بوده و چنانچه در فصل تابستان به این آبشار سفر کنید می توانید درختان پربار گیلاس و آلبالوی مزارع اطراف را نیز مشاهده نمایید.

مسیر دسترسی به آبشار کفترلو:

آدرس: ایران- تهران- شمیرانات- لواسانات-  دهستان لواسان کوچک- روستای کند علیا- آبشار کفترلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *