مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آبشار لت مال

آبشار لت مال|اجاره خونه

آبشار لت مال تهران:

یکی دیگر از آبشار های تهران، آبشار لت مال است که تنها 10 کیلومتر با تهران فاصله داشته و در جاده ای کوهستانی که به روستای وردیج و واریش منتهی می شود قرار دارد. درواقع در این محدوده که به آن سرزمین عروسک های سنگی نیز گفته می شود، چندین آبشار بزرگ و کوچک وجود دارد که در انتها به آبشار لت مال منتهی می شود.

بنابراین اگر قصد سفری یک روزه به اطراف تهران را دارید و می خواهید تنها با کمی فاصله گرفتن از تهران، طبیعتی زیبا و متفاوت را مشاهده کنید، این نوشتار از مجله تهرانگردی اجاره خونه را تا انتها دنبال کنید تا از زیبایی های این آبشار کلان شهر تهران مطلع شوید.در ضمن شما کاربران اجاره خونه در صورت مسافرت به شهر تهران می توانید از خدمات اجاره سوئیت روزانه ارزان در تهران با تخفیفات ویژه استفاده کنید.

ویژگی های آبشار لت مال:

این آبشار چیزی حدود 35 متر ارتفاع دارد که آب های آن به صورت پلکانی یا پله ای به سمت پایین سرازیر می شود. برای مشاهده ی این آبشار فصلی بایستی ابتدا از غربی ترین منطقه ی شهر تهران و درواقع شمال وردآورد، وارد روستای وردیج و واریش شده و بعد از مجتمع معلم یعنی درست قبل از ورود به جاده ی اصلی ماشین خود را در جای مناسبی پارک کرده و وارد دره شوید.

توجه کنید که در این دره باید چیزی حدود 1 ساعت پیاده روی کنید تا به آبشار لت مال برسید، اما نگران نباشید چرا که در این مسیر دو آبشار دیگر نیز وجود دارد و بنابراین مسیر رسیدن به آبشار خسته کننده نخواهد بود و می توانید در حین پیاده روی از زیبایی های منطقه لذت ببرید.

از جمله ویژگی های این آبشار می توان صیقلی بودن سنگ های پایین آبشار را نام برد که به زیبایی توسط آب صیقلی و صاف شده اند و چشم بینندگان را به خود جلب می نمایند.

لت مال به چه معناست؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که معنی واژه لت مال چیست و چرا این آبشار را به این اسم نامگذاری کرده اند.
در پاسخ به این سوال باید بگوییم که لت در واقع به معنای سنگ و مال به معنای مالیده شدن و یا مالش می باشد که این واژه از گذشته برای تعریف این منطقه به کار گرفته می شده است. در حقیقت مردم در گذشته برای تعریف این منطقه آب بر روی سنگ ها مالیده می شده و سنگ ها را سیقل می داده است، به کار می رفته و رفته رفته این نام بر روی این آبشار ماندگار شده است.

بهترین زمان سفر به آبشار لت مال:

بهتر است بدانید که از آن جایی که رودخانه های این منطقه فصلی هستند و در فصول خاصی از سال جریان دارند و بنابراین آبشار تنها در این فصول جاری و ساری است، بهتر است در همان فصول به این جاذبه ی گردشگری تهران سفر کنید چرا که در طول ماه های دیگر سال این آبشار وجود خارجی ندارد. بنابراین بهترین زمان سفر به این آبشار از اواسط زمستان تا اواخر بهار می باشد.

آبشار لت مال کجاست؟

آدرس: ایران- تهران- شمال غرب تهران- انتهای اتوبان همت- بلوار پژوهش- شهرک دانشگاه شریف- خیابان شهید اردستانی- روستای وردیج- دره- سومین آبشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *