مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آبشار اوسون

آبشار اوسون|اجاره خونه

همانطور که می دانید شهر تهران جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که آبشار ها از جمله جذاب ترین مناطق تفریحی گردشگری در تمام دنیا بوده که شهر تهران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و این جاذبه ی طبیعی علاوه بر تعدیل آب و هوا، زیبایی بسیاری نیز به شهر ها می دهد.

آبشار اوسون یکی دیگر آبشار های تهران و از جاذبه های گردشگری پایتخت است که در شمال آن واقع شده و شکوه خاصی دارد. برای رسیدن به این آبشار تنها کافیست 2 تا 3 ساعت پیاده روی کرده و علاوه بر لذت بردن از مناظر طبیعی این منطقه، به این آبشار فوق العاده دست پیدا کنید.

در این نوشتار از سامانه اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما باشید تا درباره آبشار اوسون و ویژگی های آن با شما سخن بگوییم و اطلاعاتی  را درباره ی این جاذبه ی طبیعی شهر تهران به شما عزیزان ارائه نماییم.

معرفی :

این آبشار که از ذوب برف های کوه ها و ارتفاعات شمالی تهران به وجود آمده به علت زیبایی ها، امکانات و مسیری که دارد همواره یکی از مناطق گردشگری تهران به شمار آمده و همه روزه میزبان افراد زیادی می باشد.

برای رسیدن به آبشار اوسون که در منطقه ی دربند قرار دارد، بایستی کمی کوهنوردی نمود، بنابراین بهتر است علاوه بر داشتن تجهیزات کافی، تحمل خوبی نیز داشته باشید. در مسیر رسیدن به این آبشار، کمی بالاتر از منطقه پس قلعه و بعد از گذر از تنگه، هتل زیبایی با نام هتل اوسون وجود دارد که در کنار آن یک دوراهی قرار دارد. برای رسیدن به این آبشار بایستی از سمت این دوراهی حرکت کنید تا به آبشار اوسون، اسپید کمر، دره ارس و نیز ایستگاه 5 تله کابین توچال برسید.

آبشار  و منطقه ی زیبای اوسون در حد فاصل میان شیرپلا، ایستگاه 5 توچال و پس قلعه واقع شده است که در مسیر آن، رودخانه ای زیبا نیز قرار دارد و کوه های این منطقه را شکوه و جلال خاصی بخشیده است.

آبشار اوسون یکی از جاذبه های زیبای ارتفاعات شمال شهر تهران است که شاید بهترین زمان برای بازدید از این منطقه، فصل بهار است تا بتوانید از زیبایی های این منطقه نهایت استفاده را ببرید. همچنین توجه کنید که چنانچه قصد سفر به این منطقه در فصل زمستان را دارید، بهتر است تجهیزات کافی و نیز لباس گرم با خود به همراه داشته باشید.

آبشار اوسون کجاست؟

آدرس: استان تهران- شمیرانات- دربند-  آبشار اوسون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *