مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آسمان نمای گنبد مینا

گنبد مینا کجاست

در ادامه سری مقاله های تهرانگردی امروز به سراغ مکانی رفته ایم که جوابگوی بسیاری از سوالات ما در رابطه با زمین و فضای اطرافمان و آسمان بالای سرمان می باشد. با اجاره خونه همراه باشید برای سفر به آسمان نمای گنبد مینا در پارک آب و آتش.

آشنایی با آسمان نمای گنبد مینا :

گنبد مینا سازه ای تماشایی و جذاب به شکل خورشید است که در سال 1393 به عنوان بزرگترین آسمان نمای ایران و خاورمیانه به بهره برداری رسید. این سازه با معماری منحصر بفردش در مرکز بوستان منظومه شخصی در داخل بوستان نوروز قرار دارد و پل ابریشم این آسمان نما را به بوستان بنادر متصل می کند.  همچنین جاذبه های دیگری مانند پل طبیعت ، پارک آب و آتش و  بوستان طالقانی نیز در نزدیکی گنبد مینا قرار دارند.

آسمان نمای گنبد مینا

برای ساعتی فرار از دنیای امروزی که شلوغی و ترافیک آن را در بر گرفته است ، گنبد مینا مناسترین گزینه خواهد بود تا با ساعتی نشستن بر روی صندلی کهکشان ها و ستاره ها را از فاصله ای نزدیکتر ببینیم و لمس کنیم و از زیبایی های واقعی دنیا لذت ببریم. . مجموعه ی گنبد مینا با 1850 متر مربع مساحت همچون ستاره ای زیبا و درخشان از اتوبان های همت ، مدرس ،حقانی و خیابان آفریقا دیده می شود.

پلانتاریوم گنبد مینا در کنار پل طبیعت

تفریحات در گنبد مینا :

این مجموعه بهترین انتخاب برای دوستداران علوم نجوم ،زمین شناسی وستاره شناسی جهت رصد در فضای آزاد و کشف آسمان است . برای رصد آسمان در فضای آزاد می توانید هر هفته سه شنبه شب درصورت مساعد بودن هوا از ساعت 20:30 تا 22:30 به گنبد مینا مراجعه کنید . خبر خوش اینکه رصد در هوای آزاد بصورت رایگان است و می توانید با شرکت در رصدهای گروهی این مجموعه بطور تخصصی و با ابزار ویژه آسمان را رصد کنید.

رصد در فضای آزاد در گنبد مینا

آسمان نما یا پلانتاریوم گنبد مینا یک شبیه ساز از کهکشان ها ،ستاره گان و کل جهان شناخته شده است.

شبیه ساز گنبد مینا

و همچنین در آن فیلم هایی با موضوع فضا و نجوم به صورت سه بعدی برای علاقمندان به نمایش در می آید.

سینما سه بعدی گنبد مینا

جهت اطلاع از پکیج های ویژه اجاره خونه به صفحه اجاره سوئیت در تهران مراجعه کنید.

اطلاعات مربوط به سانس ، بلیت و زمان بازدید از پلانتاریوم مینا :

زمان بازدید گنبد مینا :

این مجموعه فقط در روزهای پنج شنبه و جمعه پذیرای علاقمندان است . و همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم در صورت مساعد بودن هوا امکان شرکت در رصد آسمان در روزهای سه شنبه نیز امکان پذیر است.

هزینه ی بلیط و نحوه ی تهیه بلیت گنبد مینا :

بلیت های بازدید از آسمان نمای گنبد مینا فقط بصورت حضوری فروخته می شود و هزینه هر سانس 20 هزار تومان می باشد.

سانس های بازدید از گنبد مینا :

بازدید از پلانتاریوم مینا در سه سانس در ساعتهای 18:30، 20:00 و 21:30 امکان پذیر می باشد.

شماره تماس گنبد مینا :

88194685-021 الی 6

گنبد مینا کجاست و راه های دسترسی به آن :

آدرس :

بزرگراه حقانی، پارک آب و آتش، بوستان منظومه شمسی، آسمان نمای گنبد مینا

آدرس گنبد مینا با مترو :

برای دسترسی به آسمان نمای گنبد مینا ابتدا سوار خط 1 مترو (کهریزک – تجریش) شوید و در ایستگاه حقانی پیاده شوید. بعد از خروج از ایستگاه مترو سوار تاکسی های ونک شوید و در همان مسیر مقابل بوستان آب و آتش و گنبد مینا پیدا شوید. و قصد دارید پیاده روی کنید می توانید با 15 دقیقه پباده روی از خروجی مترو به سمت غرب بزرگراه حقانی به پارک آب و آتش و گنبد مینا برسید.

همچنین می توانید پس از خروج از ایستگاه مترو به سمت پارک طالقانی که در چند قدمی ایستگاه است بروید و از طریق پل طبیعت خودتان را به گنبد مینا برسانید.

دسترسی با خودروی شخصی :

مسیر اول : برای این منظور خودتان را به اتوبان مدرس و میدان آرژانتین برسانید و بعد به سمت بلوار آفریقا که در ابتدای میدان آرژانتین قرار دارد حرکت کنید. بعد از دیدن سختمان راه آهن و اولین فرعی بعد از ساختمان ، در مسیر همان فرعی برانید و تابلوی خیابان شهیدی و پارکینگ را دنبال کنید تا گنبد مینا را مشاهده کنید.

مسیر دوم : در مسیر خیابان جردن (نلسون ماندلا) به سمت شمال حرکت کنید و پس از خروجی بزرگراه همت خودرویتان را پارک کنید و از طریق ورودی پارک آب و آتش وارد پارک شوید و راه گنبد مینا را در پیش بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *