مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

کن کجاست؟

کن کجاست|آدرس و مسیر دسترسی

روستای کن کجاست؟

در قسمت شمال غربی شهر تهران دو روستای کن و سولقان که معمولا نام آن ها در کنار یکدیگر و یا حتی به صورت کن سولوقون به کار برده می شود، وجود دارد. کن که در گذشته از جاده چالوس تا جنوب شهر تهران امتداد داشته است و جزئی از منطقه ی 5 استان تهران بوده، امروزه تنها یک روستای کوچک با چندین محله از آن به یادگار مانده است.

جاذبه های گردشگری کن|اجاره خونه

در این نوشته از مجله تهرانگردی اجاره خونه با ما همراه باشید تا شما را با روستای تاریخی و کهن کن و ویژگی های آن آشنا کنیم .

روستای کن:

دهستان سولوقون یا سولقان نیز که از جمله توابع روستای کن است نیز 16 آبادی دارد که امامزاده داوود یکی از این آبادی ها است. در واقع برای گشت و گذار در این منطقه شما بایستی از ابتدای جاده کن که حدود 25 کیلومتر است، سفر خود را آغاز کرده و پس از گذشتن از سولقان در انتهای جاده به بارگاه  امامزاده داوود برسید.

شاید دانستن این موضوع برای شما هم جالب باشد که محله هایی همچون شهران، دهکده المپیک، آریا شهر و شهر زیبا که امروزه جزئی از تهران می باشند، در گذشته زیر مجموعه ی منطقه ی کن بوده اند. خود روستای کن نیز که قدمتی 1400 ساله دارد، در گذشته از توابع ری بوده است.

جاده کن|اجاره خونه

جاذبه های کن:

منطقه ی کن به وسیله کوه های بزرگ و زیادی احاطه شده است و بخاطر وجود این کوه ها، دره های مختلف و زیادی نیز در این منطقه به وجود آمده اند که از جمله ی آن ها می توان دره مالا، قلاچ، ورسک، باغ میر و خرگوش دره را نام برد.

بنا های قدیمی، درختان کهنسال چند صد ساله و امامزاده ها باعث شده محله کن به عنوان قطب گردشگری غرب تهران شناخته شود. این محله ی قدیمی تهران با دارا بودن کوچه باغ های زیبا و معماری زیبای خانه های آن، می تواند تفریحی آرامش بخش را برای گردشگران این منطقه فراهم آورد.

اگر چه که معماری خانه های اصیل این منطقه معمولا با خشت و گل و با شیروانی های چوبی و فلزی است اما متاسفانه امروزه با صنعتی و ماشینی شدن تهران، بافت روستایی کن نیز دچار تغییراتی شده است. از جمله ییلاقات و آبادی هایی که می توانید در این منطقه ی خوش آب و هوای تهران ببینید می توان طالون، سنگان، رندان، کشار علیا و وردیج را نام برد.

محله های بالون و اسمالون از محله های قدیمی و پرجمعیت کن می باشند که هر کدام با تاریخچه ای طولانی، قدمت این روستا را به رخ همگان می شند. از جمله دیدنی های این روستا نیز می توان مسجد قدیمی سر چاه که به ثبت میراث فرهنگی رسیده است، آب انبار، حمام، قنات و … را نام برد.

علاوه بر این یکی از مهم ترین دیدنی های کن رودخانه ای است که از میان ان می گذرد. این رودخانه از رشته کوه های توچال سرچشمه گرفته و تا کن امتداد یافته است.

بهترین زمان سفر به روستای کن:

بهترین زمان سفر به منطقه ی کن در فصول گرم سال همچون بهار و تابستان است که بهره بردن از آب و هوای خوب و خوش این منطقه در تعطیلات آخر هفته، می تواند انرژی فوق العاده ای را برای هفته ی پیش روی شما ایجاد نماید.

مسیر دسترسی به روستای کن

آدرس: ایران- تهران- روستای کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *