مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

کاخ شهربانی

کاخ شهربانی کجاست|اجاره خونه

معرفی کاخ شهربانی تهران

تهران یک شهر پرهیاهو و بزرگ بوده که با وجود شلوغی و آلودگی می تواند یک مکان زیبا و جالب برای گردشگری و گذران اوقات فراغت باشد. از جمله مکان های گردشگری تهران کاخ شهربانی است که با معماری زیبای خویش نظر هر بیننده را به خود جلب می نماید.

سوالی که ممکن است در اینجا پیش بیاید این است که کاخ شهربانی کجاست؟ قطعا این ساختمان با شکوه را در تلویزیون در هنگام استقبال از میهمانان خارجی توسط وزیر امور خارجه ( دکتر ظریف) دیده اید.

کاخ شهربانی کاخی است که درسال 1315 برای اداره ی شهربانی ساخته شد. سازنده ی آن قلیچ باقلیان و طراحش معمار برجسته ی ارمنی به نام گابریل گورکیان است.

کاخ شهربانی |اجاره آپارتمان مبله در تهران

در این مقاله از مجله تهرانگردی سامانه اجاره آپارتمان مبله در تهران با ما باشید تا اطلاعاتی درمورد کاخ شهربانی به شما ارائه دهیم.

سبک معماری کاخ شهربانی

در ساخت بنای کاخ شهربانی، معماری نئوکلاسیک اروپایی دیده می شود. این سبک از معماری را، معمارانی مثل نیشر و آندره گدار رواج دادند. این نوع از معماری در دوران پهلوی رواج داشت. گفتنی است کاخ شهربانی یکی از کامل ترین و بهترین نمونه از این گونه معماری ها می باشد. معماران دوران پهلوی قصد داشتند با این کار شکوه و عظمت از دست رفته ی ایران را بازگردانند.

پلکان هایی که در دو طرف ساختمان قرار دارد از نقوش سربازان هخامنشی و کاخ آپادانا و نوشته های آن الهام گرفته از تخت جمشید است.

زیر بنای این کاخ چیزی حدود بیست و یک هزار متر مربع است. کاخ شهربانی سه طبقه می باشد. فضای بیرونی آن با نقش های برجسته روی ستون ها و بدنه و فضای درونی آن با آینه کاری و گچ بری تزیین شده که باعث شده نمای ساختمان بسیار حیرت انگیز شود.

کاخ شهربانی|آدرس و مسیر دسترسی |اجاره آپارتمان مبله در تهران

ساختمان وارت خارجه

در سال 81، وزارت امور خارجه این کاخ را خریداری و بعد از بازسازی ساختمان، آن را به نام ساختمان شماره ی 9  مورد بهره برداری قرار داد تا از ساختمانی به این زیبایی بیشترین بهره برده شود .

سرستون های این ساختمان، نقوش برجسته از سربازان هخامنشی و پیکره ی حیوانات اساطیری است که یادگاری زیبایی از 8 دهه ی قبل به جا گذاشته است.

این ساختمان با 14 سالن و 220 اتاق پذیرای هیئت های خارجه به ایران است. آن ها با مشاهده ی این ساختمان به شکوه معماری ایران پی می برند.

بد نیست بدانید بعضی از مقامات خارجی در طی جلسات از سبک معماری آن خوششان آمده و مشغول عکس برداری از نماهای داخلی آن شده اند.

بنابراین اگر قصد دارید از این ساختمان زیبا دیدن کنید، حتما دوربین عکاسیتان را با خود برده تا تصاویر زیبایی از آن را به ثبت برسانید. موزه ی ایران باستان، موزه ی جواهرات، مدرسه ی دارالفنون، موزه ی پست، موزه ی عبرت، خیابان سی تیر از دیگر مکان های دیدنی تهران است که نزدیک کاخ شهربانی قرار دارد.

تهران کاخ های زیادی دارد اما کاخ شهربانی جزء زیباترین آن هاست. تا جایی که این کاخ، گردشگران خارجی زیادی را به خود جذب کرده است.

آدرس و مسیر دسترسی به کاخ شهربانی :

 خیابان امام خمینی، میدان مشق، سر در باغ ملی،کاخ شهربانی

برای دسترسی به کاخ شهربانی و خیابان امام خمینی می توانید از مترو خط 1 (تجریش-کهریزک) یا خط 2 (صادقیه-فرهنگسرا)

استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *