مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

پارک طالقانی کجاست

پارک طالقانی کجاست

در ادامه معرفی پارک های تهران امروز به سراغ پارک طالقانی رفته ایم تا با امکانات و تفریحات این پارک بیشتر آشنا شویم.

ما در اجاره خونه پارک ها و مکان های مناسب بازدید و گردشگری در سطح تهران را در قالب مجله تهرانگردی گردآوری کرده ایم تا شما شهروندان تهرانی و تمام مسافرانی که برای کار یا تفریح به شهر تهران سفر می کنند بتوانند در کنار استفاده از خدمات اجاره سوئیت و آپارتمان مبله در تهران از مجله گردشگری اجاره خونه برای یافتن مکان های مناسب برای گذاراندن اوقات خوش استفاده کنند. با ما همراه باشید با معرفی بوستان طالقانی .

معرفی پارک طالقانی

معرفی پارک طالقانی تهران

پارک طالقانی که اغلب مردم با نام های پارک جنگلی عباس آباد و تپه های داوودیه نیز میشناسند در زمینی به وسعت 310 هزار متر مربع در حاشیه بزرگراه حقانی و در ارتفاعات عباس آباد واقع شده است. این پارک یکی از سرسبزترین پارک های شهر تهران است که اغلب ورزشکاران به دلیل وسعت و طراحی خوب ، این پارک را برای انجام فعالیت های ورزشی انتخاب می کنند.

پارک جنگلی عباس آباد

علاوه بر این به دلیل آب و هوای خوب و گونه های مختلف گیاهی که در این پارک زیست می کنند، این پارک به ریه تنفسی تهران نیز معروف است. همچنین پس از ساخت پارک آب و آتش ، پارک نوروز و پل طبیعت ، به دلیل نزدیکی بوستان طالقانی به گنبد مینا و پل طبیعت که این پارک را به پارک آب و آتش متصل می کند به محبوبیت پارک افزوده شد. و امروزه افراد بسیاری در ایام تعطیل برای پیکنیک و گشت و گذار به این پارک سفر می کنند و از طبیعت و زیبایی های اطراف آن لذت می برند.

پارک طالقانی و پل طبیعت

تاریخچه پارک طالقانی :

پارک جنگلی طالقانی در گذشته زمین کشاورزی بود که بخشی از این اراضی نیز مطعلق به بانک کشاورزی بوده است. بعدها این زمین ها توسط شرکت نوسازی منطقه عباس آباد خریداری شد و طرح نوسازی این زمین ها که توسط مهندس مشاور لوئیس دیویس انگلیسی طراحی شد ، برای تصویب در اختیار مجلس قرار گرفت که در سال 1350 با این طرح موافقت شد .

در سال 1356 طراحی و آبیاری این بوستان با مشاوره یک شرکت اسپانیایی شروع و در سال 1360 به پایان رسید.  بوستان طالقانی در سال 1361 افتتاح گردید و در سال های اخیر تغییرات بسیاری در آن صورت گرفت . طراحی و فضاسازی و آبیاری این پارک با مشاوره یک شرکت مهندسی اسپانیایی از سال ۱۳۵۶ شروع شد و در سال ۱۳۶۰ به پایان رسید.

پرچم بزرگ ایران در پارک طالقانی :

پرچم بزرگ ایران در پارک طالقانی

از دیدنی های جالب این بوستان می توان به پرچم بزرگ ایران اشاره کرد. که به عنوان سومین پرچم مرتفع جهان دارای 150 متر ارتفاع میله ، 250 تن وزن و 1000 متر مساحت می باشد. این پرچم در مرتفع ترین قسمت پارک و در نزدیکی باغ موزه دفاع مقدس قرار گرفته است. بر روی این پرچم امکانات تصویربرداری و هواشناسی تعبیه شده است.

امکانات پارک :

زمین بازی برای کودکان ، مسجد، بوفه ، زمین‌های ورزشی پینگ‌پنگ و بسکتبال، آلاچیق با منقل‌‌‌‌‌‌‌‌های مخصوص ، بوفه و سرویس بهداشتی از امکانات این پارک می باشد.

آدرس بوستان جنگلی طالقانی و راه های دسترسی به آن :

آدرس : تهران، منطقه 3 ، بزرگراه حقانی، بعد از پل بزرگراه مدرس، پارک طالقانی ( این پارک در کنار بزرگراه های حقانی ، همت و مدرس واقع شده است) .

دسترسی به پارک به وسیله شخصی : برای دستیابی به بوستان طالقانی با خودروی شخصی ابتدا باید خودتان را به بزرگراه حقانی برسانید سپس با عبور از چهار راه جهان کودک و پل بزرگراه مدرس از سرعتتان بکاهید و به دنبال تابلوی راهنمایی ورود به خیابان فرعی پارک طالقانی بگردید . با دیدن تابلو وارد خیابان فرعی پارک طالقانی شوید و ماشین خود را در پارکینگ این بوستان که درست در ابتدای این خیابان قرار دارد پارک کنید.

آدرس پارک طالقانی با مترو : سوار خط یک مترو (تجریش – کهریزک) شوید و در ایستگاه حقانی پیاده شوید. بوستان طالقانی در چند قدیمی مترو حقانی قرار دارد. البته در قسمت جنوبی پارک ایستگاه مترو همت نیز قرار دارد. اما بهترین مسیر با مترو برای رفتن به پارک طالقانی ایستگاه حقانی است که از این ایستگاه مرکز پارک و پل طبیعت نزدیکتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *