مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

پارک جنگلی چیتگر

بوستان جنگلی چیتگر کجاست|آدرس پارک چیتگر با مترو

معرفی پارک جنگلی چیتگر تهران

پارک جنگلی چیتگر یکی از بزرگترین پارک های جنگلی تهران و از مهم ترین جاذبه های گردشگری پایتخت است که در غربی ترین نقطه تهران و در منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده است.

این پارک به دلیل آب و هوای خوب و نزدیکی به پایتخت در بین طبیعت دوستان بسیار محبوب است و همه روزه پذیرای تعداد زیادی از شهروندان تهرانی و مسافرانی است که برای گذراندن اوقات فراغتشان به آن سفر می کنند.

بوستان جنگلی چیتگر در کل دارای مساحتی در حدود 950 هکتار است که به دلیل عبور مسیل چیتگر از وسط پارک ، پارک به دو بخش شرقی و غربی تبدیل شده است. بخش غربی مساحتی در حدود 658 هکتار و بخش شرقی مساحتی معادل با 253 هکتار را به خود اختصاص داده اند.

از زیبایی های این پارک اختلاف ارتفاع زیاد در نقاط مختلف آن است به طوری که اختلاف ارتفاع بین پست ترین و مرتفع ترین نقطه آن 88 متر می باشد.

اگر شما نیز قصد دارید به شهر تهران سفر کنید توصیه می کنیم حتما بازدید از این پارک بی نظیر را در برنامه ی تهرانگردیتان  قرار دهید. شما کاربران اجاره خونه در صورت تمایل به سفر و اقامت چند روزه در تهران می توانید از خدمات اجاره آپارتمان مبله ویژه اجاره خونه استفاده کنید.

پوشش گیاهی پارک جنگلی چیتگر:

پوشش گیاهی پارک چیتگر مساحتی در حدود 734 هکتار از مساحت کل پارک را در بر می گیرد حدود 53 درصد درختان پارک ، سوزنی برگ و 47 درصد درختان پهن برگ هستند. سرو نقره ای ، کاج الداریکا، سرو خمره ای، اقاقیا، افرای زینتی، زبان گنجشک، پلت، ارغوان، ایلان،داغداغان، نارون چتری و انواع بلوط از عمده درختان کاشته شده در این پارک هستند.

امکانات پارک:

این پارک دارای امکاناتی همچون پارکینگ ، رستوران ، سرویس های بهداشتی ، مجتمع فرهنگی ، ورزشی ، پیست دوچرخه سواری شامل پیست سرعت ، استقامت و پیست مخصوص بانوان ، سالن اجتماعات ، ایستگاه آتش نشانی ، چادرهای اقامتی ، آلاچیق ، بوفه ، زمین بازی و بسیاری امکانات دیگر است که اغلب در بخش شرقی پارک ایجاد شده اند.

دریاچه چیتگر :

 دریاچه چیتگر یا خلیج فارس یک دریاچه مصنوعی است که در ضلع شمالی پارک واقع شده است. این دریاچه در در تعدیل هوای شهر و افزایش رطوبت نقش بسزایی دارد. جزایر تفریحی ، پارک آبی  ، ساحل دریاچه ، حیات وحش ، اسکله قایقرانی و شهر بازی از جمله امکانات تفریحی و رفاهی این دریاچه می باشند.

دریاچه چیتگر تهران | اجاره آپارتمان مبله در تهران

بوستان جنگلی چیتگر کجاست:

پارک چیتگر از سمت شمال به زمین های چیتگر منتهی می شود و از سمت جنوب به اتوبان تهران – کرج ، از غرب پیکان شهر و آزاد شهر و از شرق به خرگوش دره ختم می شود.

دسترسی به بوستان جنگلی چیتگر با مترو :

برای دسترسی به پارک از طریق مترو باید سوار قطارهای خط 5 مترو شوید و در یکی از ایستگاه های چیتگر یا ایران خودرو از قطار پیاده شوید. ایستگاه مترو چیتگر مقابل درب 1 و ایستگاه ایران خودرو مقابل درب 5و7 واقع شده است.

دسترسی به پارک با وسیله شخصی :

برای این منظور با حرکت در مسیر اتوبان تهران – کرج پس از حدود 10 دقیقه تابلوهای خروجی پارک چیتگر را خواهید دید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *