مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

میدان توپخانه تهران

میدان توپخانه(امام خمینی) کجاست؟ |اجاره خونه:آپارتمان مبله روزانه در تهران

میدان توپخانه (میدان امام خمینی)

میدان توپخانه کجاست ؟ در ادامه سری مقاله های تهرانگردی اجاره خونه امروز می خواهیم به یکی از مهم ترین و تاریخی ترین میدان های شهر تهران که امروزه با نام میدان امام خمینی می شناسیم سری بزنیم و با تاریخچه و راه های دسترسی این میدان بیشتر آشنا شویم.

میدان امام خمینی تهران|اجاره خونه:آپارتمان مبله روزانه در تهران

میدان امام خمینی

تاریخچه میدان امام خمینی (میدان توپخانه) :

میدان امام خمینی یا همان «میدان توپخانه» یا «میدان سپه» قبل از انقلاب در سال 1284 هجری شمسی به دستور امیر کبیر در دوره حکومت ناصر الدین شاه قاجار ساخته شد. میدان توپخانه به دلیل موقعیت قرار گیری اش در مرکز شهر و اهمیت بالایش از همان ابتدای ساخت شاهد وقایع تاریخی تلخ و شیرین بسیاری بوده است . از اتفاقات مهم پیرامون میدان امام خمینی می توان به تجمع خواستاران ملی شدن صنعت نفت در این میدان و همچنین چندین تجمعات اعتراضی دیگر و اعدام برخی از محکومین اشاره کرد.

از مهم ترین بناهای اطراف میدان توپخانه می توان به ساختمان مخابرات که بلند ترین ساختمان در پیرامون میدان است اشاره کرد . ساختمان مخابرات از بناهای جا مانده از دوران پهلوی است که توسط وزارت پست و تلگراف در دوره حکومت محمدرضا پهلوی ساخته شد.

ساختمان مخابرات در میدان امام خمینی|اجاره خونه |سوئیت در تهران

ساختمان مخابرات

میدان امام خمینی بورس فروش انواع لوازم صوتی و تصویری و لوازم بازی های کامپیوتری می باشد. پاساژ ها و مغازه های فروش لوازم صوتی و تصویری در ضلع شمالی توپخانه قرار دارد.

هموطنان عزیزی که به قصد رسیدگی به کارهای اداری یا تفریح مجبور به اقامت چند روزه در تهران هستند جهت اجاره آپارتمان مبله در تهران روزانه می توانند از طریق مجموعه اجاره خونه اقدام کنند . همچنین در صورت تمایل به اجاره سوئیت و آپارتمان مبله در میدان امام خمینی تهران به صفحه اجاره سوئیت در تهران میدان امام خمینی مراجعه کنید.

میدان توپخانه کجاست ؟

آدرس: میدان امام خمینی یا همان میدان توپخانه از غرب به خیابان امام خمینی ، از شرق به خیابان امیر کبیر ، از شمال شرق به خیابان لاله زار ، از شمال غرب به خیابان فردوسی ،از سمت جنوب شرق به خیابان ناصرخسرو و از سمت جنوب غرب به خیابان باب همایون منتهی می شود.

دسترسی : بهترین راه برای رسیدن به میدان امام خمینی استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو می باشد. برای دسترسی به این میدان از طریق مترو می توانید از طریق خط 1 مترو (تجریش-کهریزک) و یا خط 2 مترو (صادقیه-فرهنگسرا) به ایستگاه میدان امام خیمنی برسید.

 

اماکن تاریخی و مهم نزدیک میدان امام خمینی:

امارت قزاقخانه

ساختمان مخابرات

موزه استاد صنعتی

موزه ملی ایران

موزه جواهرات ملی ایران

سر در باغ ملی

موزه عبرت

مدرسه دارالفنون

موزه مقدم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *