مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

موزه گرافیک تهران

موزه گرافیک کجاست|اجاره خونه

با موزه گرافیک تهران آشنا شوید!

موزه گرافیک تهران با تلاش های انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران و نیز با حمایت های سازمان زیباسازی که زیر نظر شهرداری تهران است، در سال 1379 تاسیس شد. هدف از ایجاد این موزه، حفظ، پژوهش و البته نمایش آثار ارزشمند طراحی گرافیک است و در بنایی مربوط به دوران قاجار ایجاد شده است.

موزه گرافیک که در بنای تاریخی ارباب هرمز ایجاد شده توسط کمیته ی موزه با میراث طراحی گرافیک و ابزار و لوازم مربوطه در این شاخه هنری تجهیز شده است. همچنین برخی از آثار و مجموعه های موجود، توسط استادان این هنر به موزه اهدا شده است که بر ارزش آن افزوده است.

موزه گرافیک تهران|اجاره خونه

با اجاره خونه ارائه دهنده خدمات اجاره سوئیت و آپارتمان مبله در تهران همراه باشید.

عمارت تاریخی ارباب هرمز

عمارت ارباب هرمز یا عمارت مجید آباد که متعلق به دوران قاجار است در سال 1327 توسط فردی به نام هرمز آرش که معروف به ارباب هرمز بود خریداری شد. هرمز آرش که زرتشتی بود و از هند بازگشته بود نه تنها این عمارت بلکه در مجموع 36 میلیون متر مربع از اراضی این مناطق را خریداری نمود که عمارت امروزی تنها بخشی از آن است. این عمارت نیز در گذشته در باغی موسوم به باغ اناری که میلیون متر مربع وسعت داشت، بنا نهاده شده بود که در حال حاضر تنها 42 هزار متر مربع از این باغ باقی مانده است.

آشنایی با موزه گرافیک تهران|اجاره خونه

عمارت ارباب هرمز امروزی که موزه گرافیک در آن واقع شده است، حدودا 900 متر مربع وسعت دارد و در دو طبقه به همراه یک زیرزمین کوچک بنا نهاده شده است. اگر چه که ساختمان امروزی در زمان های مختلف( از دوران قاجار تاکنون) بار ها بازسازی شده است و شاید با بنای اولیه ی آن که شبیه به کوشک های ایرانی در ابعاد کوچک تر بوده است، متفاوت باشد، اما بنای بر جای مانده همچنان اصالت اثر خود را حفظ نموده و نمایانگر تاریخ و فرهنگ ایرانیان از گذشته تا به امروز می باشد.

بنابراین عمارت یا بنای تاریخی ارباب هرمز در سال 1384 در فهرست آثار ملی ایران با شماره ی 14610 به ثبت رسیده است.

موزه گرافیک|اجاره خونه

اهداف موزه گرافیک

این موزه با جمع آوی و نگه داری مجموعه های بزرگ و بی نظیر از آثار طراحی گرافیک و برگزاری نمایشگاه های متعدد در این مکان، موجب شده تا ارزش طراحی گرافیک در بخش های مختلف زندگی مردم به خوبی به عرصه ی ظهور در آید. همچنین این موزه زمینه زمینه ساز گسترش طراحی گرافیک ایران در آینده می باشد.

از جمله اهداف موزه‌ گرافیک عبارت است از:

  • ایجاد بستری مناسب برای آموزش این هنر، تعامل تجارب پیشکسوتان و حتی جوانان و نیز گفت و گو درخصوص طراحی و گرافیک
  • ایجاد مرجعی با ارزش و معتبر برای علاقمندان به مطالعه و تحقیق در خصوص میراث طراحی گرافیک ایران
  • افزایش سطح آگاهی های عمومی افراد درخصوص طراحی گرافیک
  • گسترش ارتباطات ملی و جهانی به کمک طراحی گرافیک

 موزه گرافیک کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی : تهران- بزرگراه بابایی- خیابان استخر- بلوار استقلال- خیابان توحید- محوطه ی شمالي پارك پليس- موزه گرافیک

روزهای بازدید: همه روزه به جز شنبه و جمعه و تعطیلات رسمی

ساعات بازدید: شش ماه ابتدایی سال از ساعت10 تا 18

شش ماه پایانی سال از ساعت 9 تا 17

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *