مسجد ارگ تهران

مکان های تاریخی یکی دیگر از دیدنی های هر شهری هستند که شهر تهران نیز از این قاعده مستثنی نبوده و دارای مکان های دیدنی تاریخی زیادی می باشد. مسجد ارگ تهران یکی از این مکان های تاریخی و مشهور پایتخت ایران است که در نزدیکی بازار تهران واقع شده است.

بنابراین در این مقاله از مجله تهرانگردی اجاره خونه معتبرترین سامانه اجاره سوئیت در تهران سری به این مسجد تهران که در خیابان 15 خرداد واقع شده، زده ایم و قصد داریم تا شما را با این مکان تاریخی مذهبی شهر تهران آشنا کنیم.

مسجد ارگ تهران|اجاره خونه

آشنایی با مسجد ارگ تهران

مسجد ارک تهران در سال 1328 در 2 طبقه توسط تعدادی از بازاریان بنا شد. این مسجد در ابتدا تنها یک صحن عمومی برای برگزاری نماز جماعت یومیه داشت اما در سال 1340 یک صحن دیگر نیز به آن اضافه شد. این مسجد هم اکنون دارای یک صحن داخلی و یک صحن خارجی سرپوشیده است که مساحت مناسبی برای برگزاری نماز های یومیه دارد اما در برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین و ماه رمضان بسیار شلوغ شده و خیابان های اطراف نیز از جمعیت پر خواهد شد.

برگزاری نماز های یومیه در این مسجد معمولا به امامت سید جعفر شبیری زنجانی (استاد حوزه و دانشگاه و مشاور عالی رئیس قوه قضائیه) انجام می شود. همچنین حاج منصور ارضی مداح سرشناس کشورمان در مناسبت های مختلف، هیات خود را در این مسجد برگزار می کند و این موضوع سبب شناخته تر شدن این مسجد شده است.

علاوه بر این بهتر است بدانید که اگر چه این مسجد در محدوده طرح ترافیک واقع شده اما معمولا در تمام ایام سال خصوصا در ماه محرم و ماه رمضان مملو از جمعیت می شود.

بهترین زمان بازدید از مسجد ارک تهران

شب های ماه رمضان بهترین زمان برای بازدید از این مسجد تهران است که حاج منصور ارضی معمولا به خواندن دعا و مرثیه در آن می پردازد. اما دقت کنید که به دلیل فضای کم داخل مسجد، معمولا امکان وارد شدن به مسجد در ایام شلوغ خصوصا ماه رمضان جود ندارد و بنابراین احتمالا مجبور به نشستن در خیابان های اطراف که مملو از جمعیت است، می شوید.

امکانات مسجد ارک

علاوه بر صحن و شبستان بسیار زیبا و تاریخی، این مسجد دارای سرویس بهداشتی نیز می باشد. سرویس بهداشتی های این مسجد در قسمت ورودی و طبقه ی زیرین واقع شده که استفاده از آن برای عموم آزاد است.

مسجد ارک تهران کجاست؟

آدرس: تهران- خیابان پانزده خرداد- خیابان داور- مسجد ارک یا مسجد ارگ