مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

مجموعه تالار وحدت تهران

مجموعه تالار وحدت تهران | اجاره خونه | آپارتمان مبله تهران

در این برگ از مجله اجاره خونه قصد داریم به یکی از تالارهای تاریخی هنر و موسیقی ایران بنام تالار وحدت « تالار رودکی پیشین» سر بزنیم و بیشتر با این مجموعه و راه های دستری به آن آشنا شویم.

بنای تالار وحدت قبل از انقلاب به عنوان یک تالار اجرای تئاتر ، موسیقی و کنسرت توسط اوژن آفندلیانس و با الهام گرفتن از سالن اپرا هال وین در طول 10 سال ساخته شد و سر انجام در سال 1346 افتتاح شد. مجموعه تالار وحدت شامل دو تالار بزرگ و کوچک است وهمانگونه که پیش تر اشاره کردیم در ابتدا کل مجموعه تالار رودکی نامیده میشد. اما پس از انقلاب این مجموعه تغییر نام پیدا کرد . تالار بزرگ «تالار وحدت» و تالار کوچک «تالار رودکی» نامیده شد. این تالار تاریخی از زمان تاسیس تا به امروز میزبان خاطرات تلخ و شیرین بسیاری از اهالی هنر و اجاراهایی از بزرگترین هنرمندان موسیقی و تئاتر ایران و جهان بوده است .

تالار وحدت تهران|اجاره خونه|آپارتمان مبله

 

صحنه تالار وحدت :

صحنه این تالار شامل 4 بخش اصلی است. بخش اصلی یا بخش جلویی صحنه به عنوان محل اصلی اجرا تا سه متر پایین می رود. دو بخش کناری را می توان تا 6 متر بالا برد و بخش آخر که بخش پشتی صحنه است قابلیت گردان دارد یعنی بصورت دورانی افقی می چرخد و ارتفاعش به اندازه منفی چهار و نیم متر تا یک نیم متر تغییر می کند.

با اجاره خونه ارائه دهنده خدمات اجاره آپارتمان و سوئیت مبله در تهران همراه باشید با ادامه معرفی سالن وحدت .

تالار وحدت ، رودکی کجاست و نحوه دسترسی با مترو :

آدرس : تهران – خیابان حافظ – خیابان استاد شهریار- تالار وحدت

دسترسی با مترو : برای رفتن به تالار وحدت با مترو باید سوار قطار خط 4 مترو ( ارم سبز – شهید کلاهدوز شوید) ، از آنجا که تالار وحدت بین دو ایستگاه تئاتر شهر (چهارراه ولیعصر) و ایستگاه فردوسی قرار دارد باید در یکی از این ایستگاه ها پیاده شوید. پیشنهاد میکنم در ایستگاه تئاتر شهر که به سالن وحدت کمی نزدیکتر است پیاده شوید و پس از خروج از ایستگاه به سمت ضلع شرقی پارک دانشجو و سپس خیابان استاد شهریار بروید و با کمی پیاده روی در خیابان استاد شهریار به تالار برسید.
همچنین در صورتی که قصد سفر با اتوبوس های BRT را به تالار رودکی و وحدت دارید می توایند از خطوط BRT میدان آزادی – تهرانپارس و راه‌آهن – تجریش و راه‌آهن – پارک‌وی استفاده کنید.

شماره تلفن تالار وحدت:66731419

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *