مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

قوانین دکوراسیون داخلی

قوانین دکوراسیون داخلی

قوانین دکوراسیون داخلی منزل :

دکوراسیون منزل تنها تغییر اشیاء ، جابجایی عناصر منزل یا تغییر رنگ محیط نیست . بلکه دکوراسیون صحیح ، قوانین و اصولی را می طلبد که با رعایت آن قوانین می توان به نتیجه ی مطلوب و دلخواه رسید . در این برگ از مجله دکوراسیون اجاره خونه مهم ترین قوانین دکوراسیون داخلی منزل را برای شما آماده کرده ایم . با اجاره خونه همراه باشید تا مهم ترین قوانین و قواعد طراحی دکوراسیون منزل را با هم مرور کنیم.

قوانین دکوراسیون داخلی منزل

مروری بر مهم ترین قوانین دکوراسیون داخلی :

1. آگاهی از سلیقه ، سبک و الویت ها :

اولین نکته در طراحی دکوراسیون داخلی این است که قبل از هر چیزی مشخص کنیم چه سبکی با توجه به عناصر ، نور ،رنگ ، مساحت و شکل خانه برای منزل ما مناسب تر است و یا اگر سبک خاصی مد نظرمان هست برای آشنایی با وسیله ها و عناصر مورد نیاز آن سبک زمان بگذاریم. آگاهی از سلیقه و سبک در دکوراسیون داخلی به شما جهت خواهد داد تا بتوانید طرح های شگفت انگیزی بیافرینید.

2. تعیین بودجه ی مورد نیاز :

مورد بعدی از قوانین دکوراسیون داخلی بعد از مشخص کردن سبک دکوراسیون تعیین بودجه ی مورد نیاز است . به عبارتی میزان هزینه ای که باید صرف دکوراسیون کنید را مشخص کنید. هزینه ی عناصر اصلی همچون رنگ ، مبلمان ، کاغذ دیواری ، تغییرات داخلی و دیگر هزینه ها را در ابتدا باید مشخص کنید تا بتوانید در محدوده ی زمانی که مشخص کرده اید تمام کارها را تمام کنید. در غیر این صورت مجبور می شوید کارها را نیمه تمام ول کنید .

3. در نظر گرفتن اندازه وسیله ها با توجه به فضای موجود:

اندازه وسیله ها در دکوراسیون داخلی

باید وسیله های مورد نیاز منزل از جمله وسیله های بزرگ همانند مبلمان و بوفه را با توجه به فضای موجود انتخاب کنید. برای دکوراسیون خانه های کوچک بهتر است از وسیله هایی در سایزهای کوچکتر استفاده کنید تا هم با مشکل کمبود جا مواجه نشویید و هم اینکه فضای خانه دلبازتر و بزرگتر به چشم بیاید. همچنین در انتخاب وسیله های مربوط به خانه های بزرگ در نظر داشته باشید که وسیله های کوچک خانه را به نوعی خالی و بی روح نشان خواهد داد.

4. راه رفت و آمد را باز بگذارید :

این مورد از قوانین دکوراسیون هم تا حدی به مورد قبلی مربوط می باشد. همانطور که گفته شد مخصوصا در خانه های کوچک که فضا کم است از وسیله های جمع و جور تر استفاده کنید تا راه رفت و آمد را سد نکنند. عدم رعایت این مورد علاوه بر ظاهر زشتی که خواهد داشت بسیار آزار دهنده خواهد بود.

5. ایجاد هماهنگی و پیوند بین اجزا و رنگ ها :

تناسب رنگ ها در دکوراسیون داخلی

باید عناصر موجود در اتاق با هم متناسب باشند ، این تناسب و هماهنگی را می توانید با استفاده از ترکیب رنگ ها ، وسایل تزیینی و غیره ایجاد کنید. استفاده چندین رنگ خنثی در کنار هم یا چندین رنگ در یک طیف رنگی بسیار خسته کننده خواهد بود. سعی کنید از رنگ های متضاد با ترکیب رنگ های خنثی در کنار هم استفاده کنید و سبک مورد نظرتان را پیاده کنید.

6. تغییر چیدمان مبلمان و لوازم خانه :

چیدمان مبلمان در دکوراسیون داخلی - قوانین دکوراسیون

تغییر چیدمان وسیله های بزرگ همچون مبلمان درزوایای گیراتر موجب دلبازتر شدن فضا خواهد شد. برای مثال برای دکوراسیون اتاق نشیمن باریک می توانید مبل ها را به حالت مورب بچینید که در این صورت اتاق وسیع تر نشان داده می شود.

7. ایجاد تغییرات در یکی از دیوارهای اتاق :

در مقالات قبلی همچون دکوراسیون دیوار اتاق کودک و دکوراسیون اتاق خواب به اهمیت این موضوع و طرح ایده هایی در این رابطه بیشتر پرداخته ایم. میتوانید یکی از دیوارها را که بیشتر در معرض دید است را به رنگ دلخواه البته متناسب با رنگ سایر عناصر اتاق رنگ کنید و آن دیوار را با تابلوها ، سایر لوازم تزیینی و یا قرار دادن یک مبل زیبا مقابل آن تزیین کنید.

8. استفاده از گل و گیاه در خانه :

گل و گیاه در دکوراسیون داخلی

استفاده از گل و گیاه حال و هوای فضا را عوض می کند . در صورتی که علاقه ای به رسیدگی به گل و گیاه ندارید می توانید از درختچه های مصنوعی استفاده کنید.

9. قالیچه های محلی :

برای اتاق نشیمن یک قالیچه ی کوچک محلی انتخاب کنید.

10 . وسایل اضافی را از اتاق حذف کنید :

وسایل اضافی باعث از بین رفتن جلوه ی اتاق خواهد شد. بهتر است جای مخصوصی برای اینگونه وسیله ها در نظر بگیرید که جلوی دید نباشند.

11. لامپ ها و لوستر ها

لامپ ها و لوسترها در دکوراسیون داخلی

قانون مهم دیگر در قوانین دکوراسیون داخلی انتخاب شکل و ظاهر لامپ و لوستر است. با توجه به شکل لامپ و لوستر می توان به راحتی نوع سبک دکوراسیون را تشخیص داد . پس به این مورد هم دقت کنید و اگر قادر به تهیه لوسترهای لوکس در برخی از سبک های دکوراسیون همچون دکوراسیون لوکس نیستید بهترین کار تغییر لامپ و لوستر قدیمی به لامپ و لوستر های فانتزی جدید است که قیمت چندانی هم ندارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *