مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

قنات کوثر شهرک امید

قنات کوثر شهرک امید کجاست|اجاره خونه

معرفی قنات کوثر و شهرک امید در شمال شرق تهران

شهرک امید یکی از شهرک های برجسته و شناخته شده واقع در منطقه 4 شهرداری تهران است که ویژگی های مختلفی دارد و یکی از مهم ترین آن ها وجود قنات کوثر در آن است.

“قنات”در واقع به راه آب یا کانالی گفته می شود که آب از طریق آن به سطح زمین جاری می شود و به قسمت های مختلف هدایت می شود. قنات ها در گذشته یکی از عمده ترین منابع تامین آب مناطق بوده اند که امروزه بیشتر جنبه ی تفریحی و گردشگری را برای گردشگران فراهم می آورند.

قنات کوثر|اجاره خونه

 در این نوشته از مجله تهرانگردی اجاره خونه قصد داریم تا با هم سری به یکی از محله های تهران بنام محله قنات کوثر و شهرک امید بزنیم و به بررسی ویژگی های این محله بپردازیم و بیشتر با این محله از کلان شهر تهران آشنا شویم.

معرفی شهرک :

قنات شهرک امید با نام اصلی قنات کوثر در واقع ده کوچکی از توابع تجریش بوده است که در جریان گسترش شهر تهران در این شهر ادغام شده است. شهرک امید در سال 1387 بعد از تقسیمات محله‌ای، در منطقه ی قنات کوثر قرار گرفت.

این شهرک به دلیل محل قرار گیری، دسترسی مناسب و نیز منازل مسکونی استاندارد یکی از شاخص ترین شهرک های شمال شهر تهران است.

شهرک امید به دلیل فضای سبز کم نظیر و نیز مجاورت با کوهپایه های البرز و جنگل های لویزان، آب و هوای فوق العاده ای دارد. علاوه بر این ها وجود زمین ورزشی، پارک، فضای سبز، معابر مناسب، امکانات پزشکی، رفاهی وخدماتی سبب شده تا یکی از استاندارد ترین شهرک های تهران بزرگ باشد.

همچنین این شهرک یک فرهنگسرا دارد که قسمت های زیر را شامل می شود:

  • کتابخانه ای شامل 30 هزار کتاب
  • آموزشگاه های زبان و موسیقی
  • پارک مطالعه ی مختص بانوان و آقایان
  • فضای باز محوطه

جالب است بدانید شهرک امید با همت مسئولان این شهرک تحت عنوان اولین شهرک مسکونی، گواهینامه ایزو 9001 را در خاورمیانه دریافت کرده است.

معرفی قنات:

قنات شهرک نیز که از ویژگی های اصلی شهرک می باشد از سال های پیش همچنان بر جای مانده است. این قنات همچنان زنده و در تهران جاری است. قنات شهرک امید یا قنات کوثر از کوهپایه های رشته کوه البرز سرچشمه می گیرد و در شهرک امید خاتمه می یابد.

قنات کوثر که در واقع سرمنشأ سبزی و آبادانی این منطقه و شهرک است می تواند از جمله دیدنی های طبیعی داخل شهر تهران باشد که بازدید از آن برای عموم آزاد است. قطعا با دیدن این شهرک و قنات آن می توانید لحظاتی را فارغ از هیجان زندگی به تماشای گذر زمان بنشینید.

قنات کوثر شهرک امید کجاست؟

آدرس: تهران-  شمال شرقی شهر تهران- شهرک امید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *