مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی قسمت سوم

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی :اجاره خونه

 معرفی سبک های مختلف دکوراسیون داخلی(قسمت سوم)

ابتدایی ترین گام برای داشتن یک طراحی داخلی خوب، کسب اطلاعات لازم و مفید در خصوص انواع سبک های دکوراسیون داخلی است. چرا که دانستن سبک های مختلف با ویژگی های متفاوت می تواند به انتخاب بهترین گزینه ی پیش رو برای شما کمک کند تا با ادغام آن با سلیقه ی شخصی خود بتوانید مناسب ترین چیدمان را داشته باشید.

در این نوشتار از مجله دکوراسیون اجاره خونه نیز به بررسی انواع سبک های دکوراسیون داخلی می پردازیم تا شما خوبان بتوانید از میان انواع سبک های دکوراسیون، مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

توصیه میکنم برای درک بهتر ابتدا قسمت های قبلی سبک شناسی در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید:

انواع سبک های دکوراسیون قسمت اول

انواع سبک های دکوراسیون قسمت دوم

سبک حداقل گرایی :

دکوراسیون سبک حداقل گرایی یا مینیمالیست

اصول این سبک تمرکز بر ساده بودن است. به این معنا که سبک حداقل گرایی بهدور از هر گونه پیچیدگی می باشد که وسایل بیش از حد مجلل و زیاد نیستند.

سبک مراکشی :

دکوراسیون سبک مراکشی:اجاره خونه

مبلمان در این سبک بیشتر از نوع مشبک و منبت کاری شده هستند و فرش های و طورف و تزئینات فیروزه ای به وفور در این سبک دیده می شود. استفاده از کاشی ها و نیز سقف های بر روی تخت ها در این سبک متداول است.

سبک وینتیج:

اجاره خونه:دکوراسیون سبک وینتیج

Vintage style به شما کمک می کند تا دکوراسیونی نواورانه و زیبا به صورت روستایی، سنتی و خاص بچینید.

سبک اسکاندیناوی:

داجاره خونه:کوراسیون سبک اسکاندیناوی

در سبک اسکاندیناوی بیشترین رنگی که مورد استفاده قرار می گیرد سفید است چرا که الهام گرفته از یخ و برف در قسمت شمالی اروپا می باشد. همچنین وسایلی که از چوب درختان چنار، کاج و ساج است به این فضا آرامش و خلوص می بخشد.

سبک ایتالیایی:

اجاره خونه:دکوراسیون سبک ایتالیایی

لوکس ترین سبک در میان انواع سبک های دکوراسیون داخلی متعلق به سبک ایتالیایی است. استفاده از سنگ مرمر و چوب های براق در کنار دیوار های منبت کاری شده و وسایل شیک می تواند این سبک را ایجاد نماید.

سبک توسکانی:

اجاره خونه:دکوراسیون سبک توسکانی

در این سبک بیشتر از رنگ های زرد، زرشکی، آبی و سبز استفاده می شود. پنجره های ساده و بدون پرده و استفاده از نور طبیعی به همراه ظرف های مسی از دیگر ویژگی های این سبک از طراحی دکوراسیون داخلی هستند.

سبک ویکتوریایی یا سبک رمانتیک سنتی:

دکوراسیون سبک ویکتوریایی یا سبک رمانتیک سنتی

در این سبک نظم از اهمیت به سزایی برخوردار است. فضاهایی که با این سبک طراحی می شوند معمولا شلوغ هستند و مبلمان زیادی در ان به کار گرفته می شود.

سبک روستیک:

دکوراسیون سبک روستیک

در این سبک از رنگ های گرم به همراه پارچه های نخی، پنبه ای و یا کتان استفاده می شود. سایه های قهوه ای، کرم، سبز، رنگ های خنثی و سفید در ایجاد الگویی شبیه به روستا به این سبک کمک می کند.

سبک مراقبه‌ای یا معنوی:

در این سبک آرامش و سادگی به همراه بهره مندی از طبیعت به چشم می خورد. لازم به ذکر است شرکت های خدمات ماساژ و نیز مکان های استراحت از این سبک پیروی می کنند.

سبک اسپانیایی:

اجاره خونه:دکوراسیون سبک اسپانیایی

استفاده ی توامان از سادگی و تجمل در سبک اسپانیایی مشهود است. فرش های رنگی زیبا، کف پوش های کاشی یا سرامیک، تابلوهای رنگ و روغن، مبلمان چوبی، پرده های پر از نقش و نگار و البته شومینه از ویژگی های این سبک هستند. دیوار ها نیز در این سبک معمولا به رنگ عسلی روشن هستند.

برای کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با انواع سبک های دکوراسیون در دنیا به قسمت چهارم از سری مقاله های معرفی انواع سبک های دکوراسیون داخلی مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *