مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی قسمت دوم

معرفی انواع مختلف سبک های دکوراسیون محلی

 معرفی سبک های مختلف دکوراسیون داخلی(قسمت دوم)

سبک های مختلف دکوراسیون داخلی به افراد کمک می کند تا نوع چیدمان منزل و یا محل کار خود را براساس اندازه ی فضا، سلیقه و حتی نوع اقلیم خود انتخاب نمایند. به این معنا که شما با انتخاب چیدمان مناسب با سلیقه ی خود می توانید فضایی دلنشین را برای خود و خانواده اتان ایجاد کنید تا با استفاده ی هر چه بیشتر از اطراف خود، از زندگی لذت ببرید.

در قسمت قبل از  معرفی انواع سبک های چیدمان داخلی به معرفی چند نوع از سبک های دکوراسیون پرداختیم. در این نوشته از سایت اجاره خونه نیز به بررسی انواع سبک های محلی دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت تا شما را با انواع چیدمان در جای جای دنیا آشنا سازیم.

سبک آسیایی:

اجاره خونه:سبک آسیایی

در این سبک از دکوراسیون با استفاده از خطوط صاف و موازنه ی آن با طبیعت، رنگ های گرم، تزئینات اسلیمی و نیز چوب و سنگ سعی در ایجاد محیطی گرم و آرام بخش می نمایند.

سبک فرانسوی:

اجاره خونه:سبک دکوراسیون فرانسوی

در سبک فرانسوی تجملات بسیار زیادی دیده می شود. در این سبک بیشتر از گرانیت های سرامیکی و براق، پارکت های به رنگ روشن، قاب ها و مبلمان طلایی استفاده می شود.

سبک شبی شیک:

سبک دکوراسیون سبک شبی شیک

در این سبک که بیشتر سبکی با حس و حال زنانه است، با استفاده از وسایل و تزئینات کهنه و قدیمی به همراه رنگ های سفید عاجی، آبی روشن، کرم یا زرد کمرنگ و سبز روشن سعی در ایجاد فضایی قدیمی می نمایند. در این سبک وسایل کمرنگ و نقاشی ها اهمیت به سزایی دارند.

سبک ژاپنی:

دکوراسیون سبک ژاپنی

اصلی ترین نکته در چیدمان این سبک استفاده از مربع و چوب است. در دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی از بی نظمی پرهیز می شود و سادگی و استفاده از انرژی طبیعت بسیار به چشم می خورد.

سبک کانتمپورری یا معاصر :

دکوراسیون سبک کانتمپورری یا معاصر

در سبک contemporary style از خط بیشترین استفاده را می برند. در این سبک سقف های بلند و تزئینات و حتی فضاهای منفی با استفاده از خطوط بیشترین کاربرد را خواهند داشت.

سبک کشورهای اروپایی:

دکوراسیون سبک کشورهای اروپایی

این سبک تلفیقی از سبک های فرانسوی و انگلیسی است. در سبک اروپایی رنگ ها معمولا روشن هستند و از چوب درخت های بلوط و گیلاس و پارچه های پنبه ای استفاده می شود.

سبک کشورهای آمریکایی:

دکوراسیون سبک کشورهای آمریکایی

بیشترین رنگ های مورد استفاده در این سبک، آبی، سبز، صورتی، بنفش، قرمز و سفید است که در آن وسایل چوبی و دست ساز به وفور دیده می شود. همچنین فضای سبز از دیگر ویژگی های این سبک است.

سبک هندی:

دکوراسیون سبک هندی

در دکوراسیون هندی رنگ ها جایگاه خاصی دارند. همچنین وسایل و تزئینات کوچکی همچون شطرنج، شمع، قلیان، مندیر(معبد خانگی)، پرده های بزرگ، مجسمه های فیل و . . . در این سبک بسیار دیده می شود.

سبک گوتیک:

دکوراسیون سبک گوتیک

در این سبک نور از اهمیت کمتری برخوردار است به همین دلیل فضاهای غالبا تاریک با دیوار های بلند و پنجره های عمودی در سبک گوتیک به چشم می خورد.

سبک صنعتی:

دکوراسیون سبک صنعتی

سبک صنعتی تلفیقی از قطعات مزرعه و کارخانه و در کل صنعت می باشد که از مواد و وسایلی همچون فلزات، آجر و یا حتی بتن در تزئینات این سبک دیده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه ، ادامه مقاله انواع سبک های دکوراسیون داخلی را در قسمت سوم معرفی سبک های دکوراسیون داخلی مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *