مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

روستای هرانده

روستای هرانده کجاست|اجاره خونه

تور یکروزه روستای هرانده

روستای هرانده به دلیل فاصله ی کمی که با شهر تهران دارد می تواند یکی از مقاصد خوب گردشگری برای علاقمندان به طبیعت باشد.  اگر قصد گشت و گذار در اطراف تهران و کوهپیمایی را دارید و علاقمند به مناطق زیبا، سرسبز و بکر در نزدیکی پایتخت هستید پیشنهاد می کنیم سفر به این روستا را از دست ندهید.

روستای هرانده تهران|اجاره خونه

در این نوشته از سامانه اجاره سوئیت و آپارتمان مبله ارزان در تهران  قصد داریم تا در توری یکروزه به روستای هرانده شما را با جاذبه های گردشگری این روستا آشنا سازیم.

بهترین زمان سفر به روستای هرانده:

اگر چه که روستای هرانده در تمام فصول زیبایی های خاص خود را دارد اما بهترین زمان سفر به این روستا فصول بهار و پاییز می باشد که شما می توانید از آب و هوای کوهستانی و طبیعت بکر منطقه بهترین استفاده را نمایید.

معرفی روستا:

این روستا که چیزی حدود 15 کیلومتری فیروزکوه واقع شده است، محلی سرسبز و زیباست که درون دره ای با همین نام یعنی هرانده واقع شده است. رودخانه نمرود که از این منطقه می گذرد بسیار پر آب و زیبا بوده و این منطقه را سرسبز و خوش آب و هوا نموده است. علاوه بر این رودخانه، در این منطقه رود ها و نهر های زیادی در جریان است که سبب شده تا کوچه باغ ها و درختان بلند این روستا بسیار با صفا و دیدنی باشند.

معرفی روستای هرانده تهران|اجاره خونه

کوه ها و دشت های سرسبز و بکر این منطقه از جمله جاذبه های این روستا می باشد که با توجه به فاصله ی کم آن تا تهران، مناسب ترین گزینه برای طبیعت گردی در نزدیکی تهران می باشد. روستای هرانده در فصل تابستان محل عبور و اتراق دو ایل الیکایی و اصانلو می باشد که خود از جمله جاذبه های دیدنی این روستا می باشد.

ویژگی های روستا:

بافت مسکونی این روستا متمرکز بوده و به علت کوهستانی بودن این منطقه در شیب دامنه ی کوهستان واقع شده است.

معمولا خانه های این روستا با گل، کاهگل، چوب، لاشه سنگ و نظیر این ها ساخته شده اند. کاشت درخت در حاشیه ی رودخانه های نمرود و قزقان چای و نیز کوچه های روستا باعث شده تا سبزه و آب در کنار یکدیگر، چشم اندازی زیبا و با طراوت را در روستا به وجود آورد و گردشگران زیادی را به خود جلب نماید.

روستای هرانده فیروزکوه|اجاره خونه

مردمان این روستای کوهستانی با زبان شیرین گیلکی صحبت می کنند و اگر چه که برخی از مردم آن به مشاغل تولید صنایع دستی و فروش آن روی آورده اند اما همچنان شغل اکثر مردم این روستا کشاورزی، زراعت، باغداری، کاگری و نیز دامداری می باشد.

از جمله مهم ترین محصولات باغ های این روستا سیب زمینی و از جمله میوه هایی که در باغات این روستا کشت می شود می توان سیب و زردآلو را نام برد. پرورش ماهی خصوصا ماهی قزل آلا و نیز پرورش انواع گل ها نیز در میان روستاییان رواج دارد و برخی از خانواده ها به این مشاغل روی آورده اند. همچنین تولید انواع لبنیات همچون پنیر، کره و ماست نیز در این روستا انجام می شود.

هرانده تهران|اجاره خونه

جاذبه های گردشگری :

از جمله جاذبه های گردشگری روستای هرانده می توان موارد زیر را نام برد:

  • غار بورنیک
  • تپه باستانی شیر دره
  • بقعه تاریخی امامزاده یحیی

 روستای هرانده کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی : ایران- تهران- فیروزکوه- روستای هرانده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *