مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

روستای زرین دشت

روستای زرین دشت تهران|اجاره خونه

تور یکروزه روستای زرین دشت

یکی دیگر از روستا های خوش آب و هوا و دیدنی شهر تهران، روستای زرین دشت می باشد که از توابع فیروزکوه می باشد. این منطقه با آب و هوای تازه و عالی و مکان های تفرحی و دیدنی زیبا، می تواند برای گردشگری یک روزه و یا یک آخر هفته ی خوب، گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

بنابراین در این نوشتار از مجله تهرانگردی اجاره خونه با ما باشید تا با روستای زرین دشت تهران آشنا شویم.

روستای زرین دشت

روستای زرین دشت به علت قرار گرفتن در شمال شرق تهران و آب و هوای کوهستانی ای که دارد، دارای آب و هوای خنک و مطبوعی در فصول گرم سال همچون بهار و تابستان است. حال آن که  میانگین بارندگی سالیانه در این منطقه حدود 600 میلی متر می باشد، بنابراین این روستا نیز مانند دیگر روستا های این منطقه در فصول پاییز و زمستان بسیار سرد می باشد

ویژگی ها و جاذبه های گردشگری روستا:

سفر به این روستا که یکی از مناطق خوش آب و هوا و سرسبز در نزدیکی تهران می باشد، فرصت مناسبی برای رهایی از مشغله های کاری و دود و دم کلان شهر تهران می باشد. در واقع فلسفه ی ایجاد روستای زرین دشت به جهت قرار گیری در میان دشت های میان کوهی البرز بوده است. چرا که آب های رودخانه ی حبله رود در این منطقه جاری بوده و سبب ایجاد روستا در این حوالی شده است.

ارتفاع روستای زرین دشت حدود 1640 متر از سطح دریا بوده و در واقع آبادی هایی در میان کوه های این منطقه می باشد.

همچنین آب و هوای معتدل این روستا باعث شده تا جاذبه های گردشگری فراوانی در این روستا شکل بگیرد و همه ساله مردمان و گردشگران زیادی را به این منطقه فرا بخواند. از جمله مهم ترین دیدنی های این روستا، رودخانه ی حبله رود است که زیبایی خاصی را به این منطقه بخشیده است.

همچنین چشمه های آب معدنی نظیر خمده و دریابک نیز در این منطقه وجود دارند که به علت خواص درمانی بسیار زیاد، مورد استقبال افراد و گردشگران قرار می گیرد. علاوه بر این مناطق تاریخی و کوچه باغ ها و دیگر جاذبه های این روستا قطعا می تواند خاطره ای به یاد ماندنی از سفر به یکی از روستا های اطراف تهران را در ذهن شما بر جای گذارد.

چشمه خمده زرین دشت |اجاره خونه

این روستا از 4 بخش زیر تشکیل شده است که هر کدام به نوبه ی خود، عظمت و قدرت پروردگار بی همتا را به رخ می کشند:

  • مزداران
  • آتشان
  • دهگردان
  • انزاها

که بخش مزداران مرکز این منطقه را شامل می شود.

 روستای زرین دشت کجاست؟

آدرس: تهران- فیروزکوه- روستای زرین دشت

مسیر دسترسی به این روستا: شما می توانید به وسیله ی ماشین شخصی و یا راه آهن تهران شمال، به این منطقه گردشگری سفر کنید و از زیبایی های آن لذت ببرید. برای سفر با وسیله شخصی دقت کنید که پس از گذشتن از جاده تهران فیروزکوه و نیز گذر از شهر های دماوند، ابسرد، جابان و سربندان وارد دو تونل می شوید. پس از گذشتن از تونل دوم در سمت راست خود می توانید تابلوی روستای زرین دشت را مشاهده کرده و وارد جاده ی فرعی آن شوید. این جاده حدود 18 کیلومتر و بسیار زیبا می باشد که ابتدا شما را به روستای انزا ها و سپس به روستای مزداران می رساند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *