مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

روستای برگ جهان

روستای برگ جهان کجاست|اجاره خونه

آیا تا بحال نام روستای برگ جهان را شنیده اید؟

روستای برگ جهان یکی از روستای منطقه ی لواسانات تهران است که با ارتفاع 2026 متر از سطح دریا، آب و هوای بسیار مطبوعی دارد که گشت و گذار در آن را بسیار خوشایند می سازد. این روستای کهنسال که قدمتی دیرینه دارد از محله های مختلفی همچون پاده، سرده، شاهان کالبد و رودبار تشکیل شده که متاسفانه امروزه دیگر کمتر بافت قدیمی محله ها و خانه های این روستا به چشم می خورد.

روستای برگ جهان تهران|اجاره خونه

در این مقاله از مجله تهرانگردی سامانه اجاره سوئیت در تهران اجاره خونه نیز قصد داریم تا با هم سری به روستای برگ جهان بزنیم و شما را با ویژگی های این روستای زیبا آشنا کنیم.

ویژگی های روستای برگ جهان:

رودخانه برگ جهان که از ارتفاعات اطراف این روستا سرچشمه می گیرد سبب شده تا باغات و مزارع این روستا بسیار سرسبز باشد و در این روستا کوچه باغ هایی تماشایی و بسیار زیبا را ایجاد نماید. رودخانه برگ جهان بعد از آن که به رودخانه رودبار پیوست به سد لتیان می ریزد.

در قسمت شمالی رودخانه برگ جهان نیز یک صخره ی بزرگ رسوبی واقع شده است که به تپه تنگل خان معروف شده است و 45 متر ارتفاع دارد. در واقع در گذشته این تپه یک قلعه بوده است که پناهگاهی برای فرار مردم از دست هجوم دشمنان به شمار می رفته است.

آرامگاه امامزاده اسماعیل نیز از دیگر جاذبه های این روستا است که در دامنه ی شرقی تپه ی تنگل خان که در بخش غربی روستا واقع شده، قرار دارد. این امامزاده که امروزه گنبد و بارگاه آن نوسازی شده است مورد توجه و احترام فراون مردم این روستا و حتی روستا های اطراف می باشد.

سفال هایی که از لایه های زیرین خاک این روستا کشف و ضبط شده اند حاکی از قدمت طولانی این روستا می باشند و تنها معماری مسجدی در محله سردره در این روستا به دوران پهلوی باز می گردد.

آدرس روستای برگ جهان تهران|اجاره خونه

سایر جاذبه های گردشگری روستای برگ جهان:

از جمله دیگر جاذبه های گردشگری این روستای بی نظیر نیز می توان موارد زیر را نام برد:

  • آبشار برگ جهان که از جاذبه های مهم و زیبای این روستا می باشد و در سمت شمال شرقی روستا واقع شده است.
  • قلعه دختر که در سال 1382 به ثبت آثار ملی ایران در آمده است و در 3 کیلومتری این روستا قرار دارد.
  • زندان خانه لار یا غار خمیره که در گذشته از آن به عنوان زندان استفاده می شده است و درون آن چندین راه فرعی وجود دارد. این غار 30 متری حدود 2 متر ارتفاع و 2 متر عرض دارد و در سمت شمال غربی روستا واقع شده است.

بهترین زمان سفر به برگ جهان:

اگر چه که این روستا در فصول گرم سال به علت آب و هوای خنکی که دارد، مورد استقبال گردشگران زیادی قرار می گیرد اما پاییز نیز در این روستا حال و هوای دیگری دارد و برگ های درختان این دیار در فصل پاییز ترکیبی از رنگ های گرم همچون نارنجی، قرمز و قهوه ای است که تماشای آن برای علاقمندان می تواند بسیار لذت بخش باشد.

مسیر دسترسی به روستای برگ جهان

آدرس: تهران- شهرستان شمیرانات- لواسانات- دهستان لواسان کوچک-برگ جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *