مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

رنگ ها در دکوراسیون منازل

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منازل

ترکیب رنگ ها در دکوراسیون منازل

رنگ ها معجزه می کنند. شاید اولین چیزی که در چیدن دکوراسیون داخلی برای منازل مورد توجه قرار می گیرد، استفاده از رنگ ها است. استفاده از رنگ ها همانطور که می تواند به فضا روح و انرژی ببخشد، به همان میزان هم اگر به درستی انتخاب نشوند می توانند رخوت و سستی و بی حوصلگی را در خانه ی شما ایجاد نمایند.

بنابراین استفاده درست از رنگ ها و انتخاب ترکیب رنگ های مناسب در دکوراسیون داخلی می تواند بهترین راه حل برای ایجاد فضایی دلنشین در دکوراسیون داخلی باشد. بخصوص در مورد کودکان که رنگ ها در شکل گیری شخصیتشان بسیار موثر هستند. برای اطلاعات بیشتر تاثیر رنگ در شخصیت کودک را مطالعه کنید.

در این مقاله از مجله دکوراسیون منازل مدرن سامانه اجاره خونه قصد داریم تا به بررسی چندین نوع از بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منازل بپردازیم.

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منازل چیست؟

بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون قطعا آن هایی هستند که بتوانند تلفیقی از رنگ های روشن و تیره را با هم ترکیب کرده تا فضایی دلنشین و آرام را در محیط خانه برای شما ایجاد نمایند. شما می توانید با استفاده از تکنیک تضاد رنگی، از رنگ های متناسب با سلیقه ی خود استفاده کرده و چیدمان خود را پیاده نمایید.

پس از انتخاب سبک دکوراسیون که پیش تر در مجله اجاره خونه در 3 قسمت با عنوان انتخاب سبک دکوراسیون به آن پرداخته شد . در این قسمت سعی می کنیم تا بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون منازل و یا در واقع رنگ هایی را که با یکدیگر هم خوانی داشته و می توانند زیبایی ایجاد نمایند را برای شما معرفی نماییم.

توصیه میکنم ابتدا مقاله آموزش دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید.

  1. ترکیب رنگ آبی، فیلی، زرد و سبز

ترکیب رنگ آبی، فیلی، زرد و سبز

این ترکیب رنگ می تواند محیطی در تعادل گرم و سرد را برای شما ایجاد نماید. ایجاد محیطی خنثی به لحاظ گرمی و سردی می تواند محیطی بی نقص را برای شما به ارمغان آورد. در این ترکیب رنگ هر چه استفاده از رنگ های آبی و سبز را افزایش دهید، طراوت و تازگی را به محیط اضافه می کنید و هرچه فیلی و زرد را بیشتر استفاده کنید نیز به راحتی و دلنشینی فضا کمک کرده اید.

توجه کنید که چنانچه طرفدار دکوراسیون ملایم هستید می توانید فیلی را به عنوان رنگ اصلی استفاده کرده و از رنگ های دیگر به عنوان چاشنی فضا استفاده نمایید.

  1. ترکیب رنگ آبی و نارنجی

ترکیب رنگ آبی و نارنجی

رنگ های آبی و نارنجی نیز که مکمل هم هستند می توانند فضایی شاد و دلنشین را برای شما ایجاد نمایند. دقت کنید که در این نوع از ترکیب رنگ در چیدمان دکوراسیون، می توانید از طیف گسترده ی رنگ های آبی و نانجی در تناژهای مختلف روشن تا تیره استفاده نمایید. همچنین استفاده از وسایل چوبی و قهوه ای نیز در این ترکیب رنگ می تواند فضا را گرم و دلچسب نماید.

  1. ترکیب رنگ بنفش، سفید، سبز و زرد

ترکیب رنگ بنفش، سفید، سبز و زرد

ترکیب رنگ های سفید، زرد، بنفش و سبز می تواند فضایی شیک و شکیل را برای شما ایجاد نماید.

برای این ترکیب رنگی می توانید از رنگ های بنفش و سفید به عنوان رنگ اصلی و از سبز و زرد به عنوان چاشنی فضا استفاده نمایید. همچنین استفاده از رنگ های بنفش روشن همچون یاسی می تواند فضا را لطیف و دل انگیز نماید.

علاوه بر این در استفاده از رنگ زرد نیز دقت بالایی داشته باشید چرا که زیاده روی در استفاده از این رنگ می تواند کسالت آور بوده و به مرور شما را خسته کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *