مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

راهنمای چیدمان اتاق خواب

راهنمای چیدمان اتاق خواب|اجاره خونه

 


یکی از مهم ترین قسمت های هر خانه که بایستی در انتخاب نوع چیدمان برای آن نهایت دقت و توجه را داشته باشید، اتاق خواب است. اتاق خواب بایستی به گونه ای چیده شود که بتواند زیبایی و آرامش را توامان داشته باشد تا افراد در آن آرام شده و به راحتی به خواب بروند.

اتاق خواب بایستی یکی از بهترین و دلنشین ترین اتاق ها در هر خانه ای باشد. زندگی های پر از استرس امروزی ایجاب می کند که با  انتخاب یک چیدمان درست و اصولی برای اتاق خواب بتوانید از این هیاهو دور شده و در نهایت آرامش در آن به استراحت بپردازید.

در این نوشته از مجله دکوراسیون سامانه اجاره خونه و آپارتمان مبله در تهران قصد داریم تا راهنمایی های لازم را در چیدمان اتاق خواب به شما ارائه نماییم.

معیار های چیدمان اتاق خواب:

در دکوراسیون اتاق خواب های امروزی نکات زیادی در نظر گرفته می شود.

از جمله نکاتی که در چیدمان اتاق خواب بایستی رعایت کنید عبارتند از:

استفاده از فضا:

توجه کنید که چیدمان اتاق خواب را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید از فضای خود بهترین استفاده را نمایید. جایگذاری وسایل و سرویس خواب باید به گونه ای باشد که اتاق را بزرگ تر جلوه داده و فضا را تنگ و محدود نکند.

برای چیدمان اتاق خواب های کوچک بایستی نهایت دقت را داشته باشید و از به کار بردن وسایل و تزئینات اضافی بپرهیزید.

اما در اتاق خواب های بزرگ وضعیت فرق می کند. استفاده از وسایل و تزئینات و کاناپه های کوچک و حتی بزرگ می تواند در گرم تر شدن فضای این گونه اتاق خواب ها موثر باشد.

نور:

روشنایی یکی از فاکتور های مهم در چیدمان اتاق خواب است. توجه کنید که شما با استفاده از پرده های مناسب می توانید نور ورودی به داخل اتاق خواب خود را تنظیم نمایید.

همچنین دقت کنید که بهتر است نحوه ی قرارگیری تخت خواب به گونه ای باشد که پنجره در دیوار پشتی آن نباشد.

در چیدمان اتاق خواب دقت کنید که تخت خواب بایستی نقطه کانونی نورپردازی اتاق خواب باشد به گونه ای که در طول روز بتوانید از نور کافی بر روی تخت استفاده کنید.

ایجاد آرامش:

یک اتاق خواب خوب بایستی قبل از آن که دکوراسیون ایده آلی داشته باشد بتواند آرامش را به افراد هدیه کند.

نحوه ی چیدمان اتاق خواب شما باید طوری باشد که حس اضطراب و پریشانی افراد را دو چندان نکند. شلوغی و نامرتب بودن وسایل می تواند تمرکز را برهم زده و از این طریق استرس را در افراد بیشتر کند. سعی کنید اتاق خواب را به دور از هیاهوی روزمرگی بچینید و در این اتاق از وسایلی که مدام ذهن شما را به سمت کار و فعالیت سوق می دهد استفاده نکنید.

استفاده از گل های طبیعی، آینه های قدی، شلف های کتاب و … می تواند در منظم و به دور از هیاهو بودن اتاق خواب موثر باشد.

بنابراین شما می توانید با انتخاب یک دکوراسیون خوب و مناسب در ایجاد حس آرامش در اتاق خواب خود بکوشید.

چیدمان اتاق خواب|اجاره خونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *