مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

دریاچه چیتگر تهران

دریاچه چیتگر تهران کجاست|اجاره خونه|آدرس به مترو

دریاچه چیتگر یا دریاچه شهدای خلیج فارس که توسط شهرداری تهران جهت تعدیل و پاکسازی هوای تهران ساخته شد به یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری غرب تهران در چند سال اخیر تبدیل شده است. با اجاره خونه همراه باشید تا در کنار هم گشتی در کنار این مروارید نیلی رنگ پایتخت بزنیم.

دریاچه مصنوعی چیتگر

مجموعه تفریحی دریاچه چیتگر با 250 هکتار وسعت در منطقه 22 شهرداری تهران واقع شده است. این دریاچه با 130 هکتار وسعت عنوان بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور را با خود یدک می کشد. دریاچه خلیج فارس از سمت شمال و شمال شرقی به منطقه مسکونی و از سمت جنوب به پارک جنگلی چیتگر می رسد. بخشی از بوستان چیتگر با آب دریاچه آبیاری می شود.80 درصد آب این دریاچه از رودخانه کن و آب های روان سطحی تامین می شود.

دریاچه جیتگر و راه های دسترسی به آندریاچه جیتگر و راه های دسترسی به آن

تفریحات دریاچه:

دریاچه چیتگر علاوه بر اینکه بزرگترین دریاچه مصنوعی ایران است با 120 هکتار قسمت ساحلی و تفریحی بزرگترین مجموعه تفریحی تهران نیز محسوب می شود. در ادامه به معرفی برخی از این تفریحات پرداخته ایم.

مجموع تفریحی تجاری بام لند:

در مجموعه بام لند تهران مرکز خریدی مدرن بصورت 12 ویلای دو طبقه وجود دارد که انواع برندهای مختلف پوشاک ، لوازم خانگی ، موتورسیکلت و حتی ماشین در آن پیدا می شود.

علاوه بر خرید تفریحاتی همچون پاتیناژ، آمفی تئاتر روباز با برنامه های متنوع ، ماهیگیری و همچنین اجرای موسیقی زنده در این مجموعه وجود دارد.

قایق سواری در دریاچه چیتگر :

یکی از پر طرفدارترین تفریحات در دریاچه خلیج فارس قایق سواری است. در این دریاچه چندین نوع قایق از جمله قایق های شارژی، پدالی ،موتوری و کاتامارا یا اتوبوسی موجود می باشد. برای قایق سواری باید به یکی ازدو اسکله جنوب غربی و شمال شرقی بروید و بلیت تهیه کنید.

بخش گذر موج :

در ضلع جنوبی دریاچه یکی از جدیدترین و متفاوت ترین بخش ها برای پیاده روی و دوچرخه سواری بخش گذر موج است که در سال 95 به طول 750 متر ساخته شده است .

راید اسکیت هوایی:

این بازی هیجان انگیز U شکل در غرب مجموعه دریاچه چیتگر قرار دارد. اگر اهل تفریحات پر هیجان هستید این بازی به شدت توصیه می گردد.

از تفریحات دیگر این مجموعه می توان به ساحل سنگی دریاچه ، پیست دوچرخه سواری و پیاده روی ، زمین بازی سینما هرم هیجان یا 6 بعدی ، پیست کارتینگ ، سافاری پارک وحشت ، سرسره های سقوط آزاد ، رول گلایدر ، پیست پرش در آسمان ، تشک پرش ، چرخ و فلک ، ماشین برقی یا کوبنده و بسیاری تفریحات دیگر اشاره کرد.

امکانات رفاهی دریاچه :

در این مجوعه انواع امکانات رفاهی از جمله پارکینگ ، رستوران ، سرویس های بهداشتی ، آلاچیق ، نماخانه ، بوفه ، آبخوری و کافی شاپ برای آسایش بازدید کنندگان و گرشگران ایجاد شده است.

دریاچه چیتگر کجاست و راه های دسترسی به آن :

آدرس دریاچه چیتگر با مترو:

سوار قطار خط 5 مترو شوید و در ایستگاه چیتگر از قطار پیاده شده و پس از خروج از ایستگاه به پایانه اتوبوس نزدیک ایستگاه رفته و به وسیله اتوبوس های شهرک شهید باقری خودتان را به دریاچه برسانید.

آدرس دریاچه با خودرو شخصی :

مسیر 1: در مسیر بزرگراه همت غرب وارد بزرگراه شهید خرازی شوید و سپس از خروجی دریاچه خارج شوید .

مسیر2: در مسیر حرکت در بزرگراه آزدگان شمال وارد بزرگراه شهید خرازی و سپس خروجی دریاچه شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *