مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

دریاچه حوض سلطان

دریاچه حوض سلطان|اجاره خونه

با دریاچه حوض سلطان آشنا شوید

در ادامه سری مقالات تهرانگردی مجله “اجاره خونه” سامانه اجاره آپارتمان مبله در تهران قصد داریم تا شما را با یکی دیگر از دریاچه های اطراف تهران یعنی دریاچه حوض سلطان یا دریاچه نمک قم آشنا کنیم که در اتوبان تهران- قم قرار دارد.

دریاچه حوض سلطان با سطح صیقلی ای که دارد به عنوان بزرگ ترین آینه ی طبیعی ایران شناخته می شود و یکی از مقاصد زیبای گردشگری در اطراف تهران است. بنابراین تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا ویژگی های این دریاچه را برای شما برشمریم.

دریاچه نمک قم|اجاره خونه

بهترین زمان سفر به دریاچه حوض سلطان:

بهترین زمان برای سفر به این دریاچه، فصول بهار و پاییز می باشد. در واقع در فصل تابستان شما از تابش شدید و مستقیم آفتاب در امان نبوده و در فصل زمستان نیز از سرمای شدید این منطقه به ستوه می آیید.

معرفی دریاچه:

این دریاچه در سال 1261 خورشیدی و یا سال 1833 میلادی، در اثر ساخت یک جاده موسوم به شوسه که تهران را به قم متصل می نمود، ایجاد شده است. براساس نظر بعضی از کارشناسان، در واقع این دریاچه یک تالاب است و حتی نام آن را در فهرست 5 تالاب موجود در قم نیز ثبت نموده اند. از سمت و سویی دیگر این محل به دلیل صفر بودن سطح ایستایی آب به عنوان یک ابر چشمه در نظر گرفته می شود.

دریاچه حوض سلطان که با بازدید از آن می توانید شاهد انعکاس تصویر آسمان در زمین باشید، در نزدیکی رشته کوه های البرز قرار دارد و به همین جهت در فصولی از سال که بارندگی وجود دارد، به علت ذوب برف های ارتفاعات، بر سطح آب آن افزوده می شود. همچنین شکل و وسعت این دریاچه نیز به همین دلیل پیوسته در حال تغییر می باشد.

بنابراین در فصولی که آب زیادی به این منطقه جاری می شود، آب دریاچه حتی تمامی قسمت ها و زمین های شوره زار و پست اطراف را نیز می پوشاند و وسعت دریاچه حوض سلطان در چنین فصولی حتی به 240 کیلومتر مربع نیز خواهد رسید.

سفری هیجان انگیز به دریاچه نمک قم:

سفر به دریاچه نمک قم یا حوض سلطان شاید یکی از تجربیات شگفت انگیز برای هر فردی باشد. چرا که قطعا این دریاچه با سطح صاف و صیقلی خود، یکی از هیجان انگیز ترین صحنه هایی که تا به حال دیده اید، می باشد. پیاده روی در عرض دریاچه و ثبت تصاویر بی نظیر شاید یکی از تفریحات جالب برای هر شخصی که به این منطقه سفر می کند، باشد.

دریاچه حوض سلطان-دریاچه نمک قم|اجاره خونه

همچنین اگر به این منطقه سفر کنید حتما افرادی را می بینید که برای دوچرخه و یا آفرود به این محل آمده اند و لحظات خوب و خوشی را برای خود می سازند.

علاوه بر این توجه کنید که اگر قصد رفتن به داخل این دریاچه را دارید، حتما لباس اضافی نیز با خود به همراه داشته باشید، چرا که با ورود به داخل آب این دریاچه، گل و نمک به کفش و لباس شما می چسبد و تمیز نمودن آن ها آسان نخواهد بود.

دریاچه حوض سلطان کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی : تهران- بزرگراه تهران قم- دریاچه نمک یا حوض سلطان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *