مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

تنگه میشینه مرگ

تنگه میشینه مرگ کجاست |اجاره خونه

معرفی تنگه میشینه مرگ

نام تنگه میشینه مرگ از دو قسمت میشینه و مرگ تشکیل شده است. قسمت اول یعنی میشینه در واقع به علت قرار داشتن مجسمه های میش که در راه مخفی این تنگه تا قله وجود دارد، به این نام خوانده می شود و قسمت دوم یعنی مرگ نیز به علت وجود چشمه ای در این قله و تنگه است که آب آن باعث مرگ پرندگان می شود.

این تنگه که با زیبایی های بی نظیر آن، به عنوان چهارمحال تهران نیز شناخته می شود یکی از بهترین مقاصد گردشگری تهران و فیروزکوه می باشد.

تنگه میشینه مرگ |اجاره خونه

جاذبه های مهم تنگه میشینه :

تنگه میشینه مرگ که در میان قله ای با همین نام قرار گرفته است، در قسمت شمال غربی روستای لزور(در مرز تهران و مازندران) واقع شده است. در واقع شما برای رسیدن به قله مشینیه مرگ بایستی از میان تنگه های زیبا و جذابی عبور کنید و با گذر از کنار دریاچه سد سیاه رود، زیبایی این منطقه را به خوبی لمس نمایید.

همچنین گذشتن از تنگه فرح رود و گذشتن از قسمتی که بایستی کمی از مسیر را درون آب پیاده روی کنید نیز می تواند خاطره ی بسیار خوبی را برای شما رقم بزند. علاوه بر این توجه کنید که نهر یا رودخانه ی فرح رود، اکثر باغات این روستا را آبیاری می کند. برای رسیدن به قله بهترین راهنمای شما همین نهر آب خواهد بود. برای رسیدن به قله چیزی حدود 45 دقیقه زمان لازم است تا پس از گذشتن از باغ ها و مزارع روستا و اطراف آن، وارد تنگه شده و با گذر از مسیر این تنگه ی پر آب به قله برسید.

البته تماشای آبشار های متعدد و زیبا، مشاهده ی چشمه پر آبی به نام معجر چشمه که از این قسمت می‌گذرد و چشم انداز بسیار دیدنی از پوشش گیاهی سرسبز و زیبای پونه و نعناع تا گلپر و گیاهان دارویی دیگر و نیز وجود سنگ های زیبا در این منطقه، قطعا شما را خسته نخواهد کرد و در هنگام گذر از این تنگه برای صعود به قله، زمان را متوجه نخواهید شد.

شایان ذکر است که درون این تنگه، با یک منطقه ی سنگلاخی مواجه می شوید که بایستی از سنگ های بزرگ گذر کنید، بهتر است در این قسمت بسیار مراقب باشید تا خدای ناکرده دچار سانحه ناگوار نشوید.

بهترین زمان سفر به تنگه:

معمولا بهترین زمان سفر به این تنگه از اواخر اردیبهشت ماه تا اواسط تابستان می باشد. بنابراین چنانچه قصد دارید در فصل زمستان از این تنگه دیدن کنید، بهتر است وسایل و تجهیزات لازم برای کوه نوردی و لباس گرم را با خود به همراه داشته باشید.

 تنگه میشینه مرگ کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی : تهران-  فیروزکوه- روستای لزور- تنگه میشینه مرگ

نوشته شده توسط تیم مجله تهرانگردی سامانه اجاره سوئیت در تهراناجاره آپارتمان مبله در تهران.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *