مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

بوستان نوروز کجاست

بوستان نوروز کجاست

با شروع طرح نوسازی و آبادسازی اراضی عباس آباد پارک ها و جاذبه های گردشگری بسیاری در این منطقه احداث گردید . در مقالات قبلی اجاره خونه به معرفی بسیاری از بوستان ها و جاذبه های عباس آباد از جمله پارک آب و آتش ، بوستان طالقانی ، پل ابریشم ، پل طبیعت و … پرداخته ایم . امروز نیز قصد داریم با یکی دیگر از بوستان های بزرگ این مجموعه بنام پارک نوروز یا بوستان نوروز آشنا شویم.

معرفی بوستان نوروز تهران :

پارک نوروز در نوروز سال 1392 با مساحتی بالغ بر 90 هزار مترمربع در ضلع غربی اراضی عباس آباد ، به عنوان بزرگترین بوستان مجموعه احداث گردیده است.

پارک نوروز تهران

امکانات تفریحی-فرهنگی و جاذبه های گردشگری بوستان نوروز:

پارک نوروز دارای امکانات بسیاری از جمله ، مسیر های پیاده روی ، اسکیت سواری ، کالسکه رانی ، کافی شاپ ، رستوران و… می باشد . همچنین در بوستان نوروز قسمت هایی همچون دریاچه ، پلانتاریوم و بخش اکو برای برخی کارکردهای فرهنگی و بین المللی ایجاد شده است .

بخش « اکو » پارک نوروز :

در بخش اکو علاقمندان با آیین ها و سنت های نوروز در کشورهای عضو اکو آشنا خواهند شد. در این بخش 14 سکو به 14 کشور اختصاص داده شده است تا بتوانند از این طریق به معرفی جاذبه های گردشگری،صنایع دستی ، موسیقی و آداب و رسوم کشور خود بپردازند. از این 14 سکو ، 12 تای آنها مربوط به کشورهای عضو اکو و 2 تای دیگر مربوط به کشورهای بحرین و عراق است که نوروز را جشن می گیرند.

مجموعه پلانتاریوم گنبد مینا :

آسمان نمای گنبد مینا در پارک نوروز

مجموعه آسمانمای گنبد مینا سازه ای بی نظیر د ر پارک نوروز و در کنار پل ابریشم است که به عنوان چهارمین آسمان نمای بزرگ جهان شناخته می شود. این مجوعه دارای امکانات وسیعی همچون شبیه سازی ، فیلم های سه بعدی آموزشی ، کتابخانه و… است که در راستای آموزش علوم فیزیک ،شیمی ،نجوم ، ستاره شناسی و… فعالیت می کند. پلانتاریوم گنبد مینا، همه روزه میزبان بسیاری از دانشجویان ، دانش آموزان و علاقمندان به علوم و نجوم است.

در مورد گنبد مینا بیشتر بخوانید : معرفی آسمان نمای گنبد مینا

دریاچه خزر در بوستان نوروز :

دریاچه ی خزر در پارک نوروز

دریاچه پارک نوروز در دو بخش و شبیه به دریای خزر ساخته شده است . بخش شمالی آن 3500 متر مربع و بخش جنوبی آن 12 هزار متر مربع می باشد. این دریاچه دارای عمقی در حدود 1.5 متر می باشد و در ساحل آن فضا ها و مسیرهای سرسبزی برای دوچرخه سواری ، پیاده روی و طبیعت گردی احداث گردیده است. دلیل احداث این دریاچه خزر مشترک بودن آیین و سنت نوروز در بین کشورهای عضو اکو و کشورهای اطراف دریای خزر می باشد.

 جهت اجاره سوئیت مبله در تهران با شماره 09125577739 ، آقای فرزام تماس بگیرید.

بوستان نوروز کجاست و دسترسی به بوستان نوروز با مترو :

آدرس پارک نوروز :

بزرگراه حقانی جنوب، خیابان دیدار جنوبی ، پارک نوروز تهران

بوستان نوروز با مترو :

برای دسترسی به بوستان بزرگ نوروز با مترو ، باید از طریق خط یک متر (تجریش – کهریزک ) خودتان را به ایستگاه حقانی برسانید .

اگر به دنبال پیاده روی در مسیری مهیج هستید پس از خروج از ایستکاه مترو حقانی به سمت پارک حقانی بروید که در چند قدمی ایستگاه است. سپس به سمت پل طبیعت حرکت کنید و از طریق پل خودتان را به پارک آب و آتش برسانید . در پارک آب و آتش به سمت پل ابریشم حرکت کنید ، با عبور از روی پل ابریشم به پارک نوروز خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *