مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

بوستان بعثت تهران

بوستان بعثت

معرفی پارک بعثت تهران :

در ادامه سری مقالات معرفی پارک های تهران امروز به یکی از پارک های جنوب پایتخت بنام پارک بعثت یا پارک خزانه سر زده ایم.  این پارک نه تنها در ایام تعطیل و روزهای آخر هفته میزبان بسیاری از اهالی جنوب پایتخت است به دلیل نزدیکی به ترمینال جنوب محلی برای استراحت و گردش مسافران نیز می باشد.

ساخت بوستان بعثت در دوره محمد رضا شاه پهلوی در سال 1348 در زمینی به مساحت حدود 530 هزار متر مربع آغاز شد و در نهایت در سال 1352 با اتمام ساخت و ساز محوطه اطراف پارک افتتاح گردید.

پوشش گیاهی بوستان بعثت:

 این پارک با هدف بهبود و پاکسازی هوای منطقه احداث گردید و امروزه شاهد تاثیر بسزای پوشش گیاهی بوستان بعثت در هوای پایتخت هستیم. پوشش گیاهی پارک شامل درختانی همچون بیدمجنون ، سپیدار ، چنار ، سرو،توسکا،بلوط،کاج و اقاقیا می باشد.

پارک بعثت تهران | اجاره خونه

 امکانات پارک :

برای ایجاد فضای شاد و گذراندن لحظاتی خوش برای طبیعت گردان در پارک خزانه امکانات رفاهی و فرهنگی بسیاری نظیر نمازخانه ، سرویس بهداشتی ، کتابخانه عمومی ،آلاچیق، سالن آمفی تاتر روباز،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، رستوران و همچنین امکانات تفریحی همچون قایقرانی ، زمین های بازی مجهز به وسایل بازی استاندارد برای کودکان و قطار برای بازدید از تمام بخش های پارک ایجاد شده است.

پارک بعثت علاوه بر امکاناتی که گفته شد مجهز به زمین های ورزشی با مساحت 3800 متر مربع ، زمین بازی فوتبال ، زمین بازی تنیس و همچنین درمانگاهی شبانه روزی در داخل پارک می باشد.

پارک بعثت کجاست و راه های دسترسی به آن :

آدرس : بوستان بعثت در نزدیکی ترمینال جنوب واقع شده است. این پارک از سمت شمال به خیابان شهید سمیعی ، از جنوب به بزرگراه بعثت ، از غرب به خیابان بخارایی و از شرق به خیابان شهید صابونیان ختم می شود.

نحوه دسترسی به پارک :

به دلیل نزدیکی این پارک به ترمینال جنوب از تمام نقاط تهران به راحتی می توان به آن دسترسی پیدا کرد.

یکی از بهترین روش های برای رفتن به این پارک استفاده از وسایل نقلیه عمومی همچون بی آر تی و مترو است  که نزدیکترین ایستگاه مترو در فاصله 900 متری و نزدیکترین ایستگاه BRT در فاصله 2.2 کیلومتری از پارک واقع شده است.

برای دسترسی به پارک با مترو باید از طریق مترو خط 1 (تجریش-کهریزک) خودتان را به ایستگاه ترمینال جنوب برسانید. و برای رفتن به پارک با اتوبوس های تندرو بی آر تی باید خودتان را به ایستگاه مولوی برسانید. جدیدترین نقشه بی آرتی تهران مربوط به سال 1398 را در اینجا ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *