مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

باغ موزه نگارستان کجاست

باغ موزه نگارستان کجاست؟ اجاره آپارتمان مبله در تهران|اجاره خونه

گشت و گذار در باغ موزه نگارستان تهران

در دل تهران مدرنیته امروزی آثار تاریخی بی نظری وجود دارد که نمایانگر معماری با شکوه تهران قدیم می باشند. باغ موزه نگارستان یکی از این آثار تاریخی جا مانده از دوران قاجار است که همه روزه میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری می باشد. ما نیز قصد داریم امروز به همراه شما خوانندگان مجله اجاره خونه سری به این باغ موزه بزنیم و از نزدیک با ویژگی ها ، امکانات ،آدرس، ساعات بازدید، راه های دسترسی موزه نگارستان و… آشنا شویم.

موزه باغ نگارستان | اجاره خونه:خانه روزانه در تهران

تاریخچه :

در دوران قاجار و بویژه دوره حکومت فتحعلی شاه باغ های معروف بسیاری از جمله باغ نگارستان در شهر تهران و اطراف آن ساخته شد . باغ موزه نگارستان در سال 1187 هجری شمسی به عنوان اقامتگاه تابستانی فتحلی شاه در خارج از محدوده شهری تهران ساخته شد . از سال 1249 شمسی ( دوره حکومت ناصرالدین شاه قاجار) با گسترش شهر تهران این باغ در داخل محدوده شهری قرار گرفته است.

باغ نگارستان |اجاره خونه:سوئیت و آپارتمان روزانه

باغ نگارستان از ابتدا شاهد رویدادهای تاریخی بسیاری بوده است که مهم ترین آنها قتل میرزا ابولقاسم قائم مقام فراهانی به دست محمد شاه در حوضخانه باغ بود.

با گذشت سال ها به دلیل بی استفاده ماندن و بی توجهی باغ نگارستان دچار ویرانی شد و در سال 1307 تصمیم بر آن گرفته شد که این مکان تبدیل به محل دائمی برای دارالمعلمین عالی شود. در بین سال های 1311 تا 1370 برخی از کلاس های دانشسرای عالی و دانشگاه تهران در تالارهای این باغ برگذار می شد. و سر انجام در سال 1374 باغ نگارستان مرمت و باسازی شد و به عنوان موزه تاریخ و مفاخر دانشگاه تهران تغییر کاربری داد.

موزه نگارستان تهران |اجاره خونه:آپارتمان روزانه

معماری باغ نگارستان:

در این باغ تالارها و عمارت های متعددی از جمله تالار سلام ، قلمدان ، دلگشا و چند حوضخانه ساخته شد که تمامی این تالارها با نقاشی ها و آثار هنری با شکوهی از فتحعلی شاه و درباریانش مزین گشته بود . دلیل نام گذاری باغ نگارستان نیز همین نگاره ها و آثار هنری بود که متاسفانه دیگر اثری از آنها باقی نمانده است.

باغ موزه نگارستان کجاست-آدرس - روزها وساعت بازدید -اجاره خونه:آپارتمان روزانه در تهران

باغ نگارستان با 600 متر زیر بنا به سبک معماری کوشک ساخته شد . این باغ متشکل از چها ر تالار ، 64 اتاق و کتابخانه بود. در سال 1307 بازسازی بنا زیر نظر معماری روسی و طراحی علی اکبر باغبان به سبک معماری ایرانی انجام شد.

باغ موزه نگارستان کجاست؟

 آدرس : تهران، میدان بهارستان ،خیابان دانشسرا ، خیابان شریعتمدار رفیع ، باغ موزه نگارستان

ساعات و روزهای بازدید از موزه نگارستان : همه روزه به جز روزهای دوشنبه از ساعت 9 صبح تا 19 عصر

اگر شما عزیزان نیز تجربه ای از سفر به این باغ موزه دارید خوشحال می شویم تجربیاتتان را با ما و خوانندگان ما در میان بگذارید. همچنین در صورت تمایل به اقامت روزانه در تهران می توانید از پکیج های اجاره آپارتمان مبله در تهران روزانه استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *