مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

باغچه خلیل دارآباد

باغچه خلیل دارآباد|اجاره خونه

سیری در باغچه خلیل دارآباد

یکی از مناطق دیدنی و زیبای تهران، باغچه خلیل است که محل مناسب برای تفریح و گردش در پایان هفته می باشد. باغچه خلیل که در قسمت شمالی مسیر کوهنوردی دارآباد واقع شده است محل مناسبی برای علاقمندان به طبیعت بوده و با جاذبه هایی که دارد میزبان شما عزیزان می باشد.

در این نوشتار از سایت اجاره سوئیت اجاره خونه “ارائه دهنده خدمات اجاره آپارتمان و سوئیت مبله در تمام نقاط تهران با قیمت مناسب” قصد داریم شما را با باغچه خلیل آشنا کنیم و ویژگی های این منطقه گردشگری تهران را با هم بررسی نماییم.

تاریخچه باغچه خلیل

باغچه خلیل که در ضلع شمالی دره دارآباد واقع شده است در واقع باغاتی است که حاصل عمر فردی با همین نام می باشد.

مرحوم حاج خلیل در زمان حیاتش، این باغات را در دل کوهستان ایجاد کرده و با رسیدگی های فراوان به آن ها، امروزه این منطقه ای زیبا را برای گردشگران به یادگار گذاشته است.

متاسفانه امروزه درختان این منطقه خشک شده و با تخریب حصار ها و سنگ چینی های موجود در آن و همچنین قطع شدن و یا سوزانده شدن شاخه ها توسط گردشگران و افرادی که برای بازدید از این منطقه می آمده اند، به طور کلی فضای سرسبز و زیبای آن رو به نزول رفته و بیشتر درختان این منطقه نیز نابود شده اند.

ویژگی های باغچه خلیل

در کنار این باغات و مناظر و دیدنی های اطراف که به طور کلی به باغچه خلیل معروف هستند، 2 آبشار وجود دارد. علاوه بر آبشار ها، یک رودخانه ای نیز در نزدیکی این قسمت قرار دارد که علاوه بر ایجاد زیبایی در این مسیر، باعث دو قسمت شدن ان نیز شده است.

در سمت راست رودخانه یک آبشار و در سمت چپ رودخانه نیز آبشار دیگری با نام آبشار علمدار وجود دارد که به زیبایی هر چه تمام تر این منطقه را آراسته اند. هر دو آبشار های موجود در این قسمت دارای معبر های خصوصی هستند و می توان به راحتی به تماشای ان ها ایستاد.

همچنین آب جاری شده از آبشار ها بر روی صخره های بزرگی که در دامنه ی آبشار ها قرار دارند ریخته می شود و علاوه بر صدای زیبایی که ایجاد می کند، منظره ی زیبایی را نیز به وجود آورده که زیبایی وصف ناشدنی را به این محیط بخشیده است.

باغچه خلیل درواقع در ارتفاع حدودا 2394 متر از سطح دریا واقع شده است و برای رسیدن به آن و لذت بردن از این مناظر و آبشار ها بایستی حدودا 6860 متر راه را طی کنید.

باغچه خلیل کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی: تهران- دره دارآباد- باغچه خلیل دارآباد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *