مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

بازار سنتی عودلاجان تهران

بازار سنتی عودلاجان تهران|اجاره خونه

بازار یا بازارچه سنتی عودلاجان

امروز شما می توانید در اکثر شهر های ایران یک بازار تاریخی را پیدا کنید که معمولا به دوران صفویه باز می گردد و مردم آن شهر در آن بازار، به خرید و فروش کالا های مختلف می پردازند و آن بازار یا بازارچه به نوعی تاریخچه ی آن شهر را نشان می دهد.

بازار یا بازارچه عودلاجان یکی از این بازار های سنتی در شهر تهران است که امروزه به زیبایی بازسازی شده و اگر به قدم زدن در بافت های قدیمی شهر ها علاقمند هستید، می توانید ساعت ها به معماری این بازارچه خیره شده و از تماشای مغازه های آن لذت ببرید.

بازارچه سنتی عودلاجان تهران|اجاره خونه

بنابراین در این نوشته از  مجله تهرانگردی اجاره خونه به سراغ این بازارچه قدیمی شهر تهران رفته ایم و قصد داریم درخصوص بازار یا بازارچه عودلاجان اطلاعاتی را به شما ارائه نماییم.

معرفی:

بازار سنتی عودلاجان که در یکی از محله های قدیمی تهران یعنی محله عودلاجان یا اودلاجان واقع شده است دسترسی خوبی به مناطق دیگر تهران از جمله ناصر خسرو، خیابان 15 خرداد، ری و امیر کبیر دارد و حال و هوای بسیار خوبی را به بازدید کنندگان خود می دهد.

بازارچه تاریخی عودلاجان در سال 1395 بازسازی و مرمت شد و امروزه حال و هوای سنتی خود را در عین مدرنیته حفظ کرده است. درواقع امروز اگر به این بازارچه سری بزنید، مغازه های متحد الشکلی را می بینید که درب ورودی ان ها به صورت کرکره ای بوده و در ساعت 6 بعد از ظهر بسته خواهند شد.

بازارچه تاریخی عودلاجان تهران|اجاره خونه

در بازارچه سنتی عودلاجان که می توان از آن به عنوان قدیمی ترین بازارچه دائمی نیز یاد کرد، شما می توانید انواع صنایع دستی از جمله ظروف ملیله، سفال، سرامیک، جاجیم، مینا کاری، نقره، چرم و … را پیدا کنید.

طاق های آجری و گنبد های زیبای بازار عودلاجان نشان دهنده ی قدمت آن بوده و همچون دیگر بازار های ایران، در کنار سرای اصلی بازار، چندین کوچه فرعی هم وجود دارد که تیمچه های مختلفی در آن ها قرار دارند.

همچنین در بازارچه تاریخی عودلاجان که در منطقه ی 12 شهر تهران واقع شده، کافه ها و رستوران هایی نیز وجود دارند که همچنان به سبک سنتی و قدیمی فعالیت می کنند و شما می توانید از آن ها در کنار موسیقی سنتی ای که در بازارچه پخش می شود و حال و هوای خوبی را به دست می دهد، استفاده کرده و کمی به گذشته و حال و هوای مردمان قدیم باز گردید.

آدرس بازار سنتی عودلاجان کجاست؟

آدرس: استان تهران- شهر تهران- منطقه 12- خیابان عودلاجان یا اودلاجان- بازار سنتی عودلاجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *