مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

امامزاده داوود

امامزاده داوود کجاست|اجاره خونه

سفری کوتاه به امامزاده داوود:

امامزاده داوود یکی از اماکن مذهبی تهران است که در 15 کیلومتری فرحزاد و 6 کیلومتری  توچال قرارگرفته است. امامزاده داوود با یازده پشت خود به امام حسن می رسد و گفته می شود آن حضرت فردی نمازگذار ،زاهد و دانشمند بوده است . در دوران صفویه، بقعه ی این امامزاده بنا گردید و بعد از آن در دوره ی فتحعلی شاه توسعه پیدا کرد.

زیارت بارگاه امامزاده داوود، از جمله عادت های تهرانی ها از دوران قاجار بوده است، طوری که حتی ناصر الدین شاه قاجار در نزدیکی این امامزاده، قصری را برای خود بنا کرد تا بتواند پس از زیارت، در آن استراحت نماید.

امامزاده داوود تهران|اجاره خونه

در این قسمت از سری مقالات تهرانگردی اجاره خونه  قصد داریم در کنار پاسخ به سوالاتی در رابطه با آدرس و مسیر دسترسی امامزاده داوود ، بیشتر با این زیارتگاه آشنا شویم.

معماری امامزاده :

 آرامگاه این امامزاده در گذشته شامل یک بنای سنگی که شامل طاق نماهایی کم عمق و صحن در اطراف حرم، گنبدی سبز رنگ و ایوانی کوچک در جنوبش بود تشکیل می شد. بنای اولیه ی این آرامگاه، سال ها پیش در اثر سیل نابود شد.

بنای فعلی این امامزاده شامل گنبدی نوک تیز و دو گلدسته است. بعدها این بنا جایگزین بنای قدیمیش شد. از نکات مهم بنای فعلی می توان به ضریحی زیبا که در قسمت وسط حرم قرار دارد اشاره نمود.

امامزاده داوود کجاست:

آدرس : تهران- جاده ی سولقان- روستای کیگا- شهرک امامزاده داوود- امامزاده داود

ساعت بازدید از امامزاده: 45:05 تا 24:00

مسیرهای مختلف منتهی به امامزاده :

امامزاده داود در انتهای جاده ی کن و در غرب تهران قرار دارد. طول جاده ی منتهی به امامزاده 25 کیلومتر و آسفالته می باشد. در واقع این مسیر به عنوان راه اصلی امامزاده تلقی می گردد. علاوه بر این راه، مسیر دیگری هم برای رسیدن به امامزاده وجود دارد؛ مسیری که از دره ی کنار رودخانه ی فرحزاد می گذرد و پس از طی 15 کیلومتر به امامزاده منتهی می گردد.

برخلاف راه اصلی آرامگاه، این راه به صورت خاکی بوده و نامناسب است. ولی به خاطر وجود مناظر دیدنی و بکر و همچنین به خاطر وجود رودخانه ی کوچکی در این مسیر، این مسیر یکی از مناطق گردشگری و تفریحی به حساب آمده و گردشگران زیادی را برای دیدن طبیعت دیدنی آن جذب کرده است.

مسیر فرحزاد به آرامگاه، بعد از 4 ساعت پیاده روی از اتوبان یادگار امام با شیبی ملایم در بین دره، به مسیری کوهستانی تبدیل می گردد. بعد از آن و طی 2 ساعت راه، مسیر به آرامگاه منتهی می گردد.

در گذشته، تهرانی هایی که قصد رفتن به امامزاده را داشتند، شب را در مسیر فرحزاد می ماندند و بعد از استراحت، فردا صبح به کمک قاطرچی ها به سوی امامزاده حرکت می کردند.

همانطور که پیش تر نیز اشاره کردیم ناصر الدین شاه قاجار نیز به دلیل ارادت خاصی که به این امامزاده داشت برای اینکه بتواند با آسودگی به زیارت این امامزاده برود قصری در روستای «شهرستانک» نزدیک امامزاده برای خود ساخت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *