مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آبشار کلوگان

آبشار کلوگان تهران کجاست|اجاره خونه

سیری در آبشار کلوگان تهران:

آبشار کلوگان یکی دیگر از جاذبه های طبیعی و آبشار های زیبا و بزرگ استان تهران است که در روستای کلوگان از توابع شهرستان شمیرانات واقع شده است. این آبشار که بعد از دشت کلوگان، در انتهای دره ای زیبا و پر از آبشار های کوچک و رودخانه های پر آب است، با ارتفاع 30 تا 40 متر به شکل دو طبقه در آمده است. در قسمت پایینی این آبشار، حوضچه ی کوچکی وجود دارد که برای آن که تنی به آب زده و کمی آب بازی کنید بسیار عالی می باشد.

در میانه ی این آبشار یک سکو وجود دارد که آبشار را به شکل پله ای در آورده و بر رزیبایی و شکوه آن افزوده است.

در این مقاله از سایت اجاره خونه با ما باشید تا آبشار گلوکان را برای شما معرفی کرده و زیبایی های این آبشار بزرگ را برای شما برشمریم.

آبشار کلوگان |اجاره خونه

پکیج های ویژه اجاره آپارتمان مبله در تهران ویژه کاربران اجاره خونه.

بهترین زمان سفر به آبشار کلوگان

همانطور که گفتیم این آبشار در منطقه ی شمیرانات واقع شده است، بنابراین سرد و ییلاقی بوده و در بهار و تابستان می توانید از آب و هوای خنک آن استفاده نمایید.

علاوه بر این علیرغم هوای نسبتا سرد روستای کلوگان در پاییز و زمستان، در این فصول نیز این روستا جذاب و هیجان انگیز بوده و می توانید از برف های موجود بر روی کوه های این منطقه استفاده کرده و لذت ببرید. البته توجه کنید که چنانچه قصد دارید تا در فصول سرد سال به این منطقه سفر کنید حتما تجهیزات لازم و لباس گرم به همراه داشته باشید.

آبشار کلوگان

ویژگی ها:

از جمله دلایلی که باعث می شود به شما پیشنهاد کنیم که حتما به آبشار کلوگان سفر کرده و زیبایی های طبیعت ایران عزیزمان را از نزدیک ببینید، طبیعت بکر این منطقه است.

متاسفانه یا خوشبختانه، از آن جایی که مردم روستای کلوگان تمایل چندانی برای ورود گردشگر به روستای خود ندارند، تابلویی را در قسمت ورودی روستا نصب کرده و از ورود ماشین به روستای خود جلوگیری می کنند. بنابراین این روستا طبیعتی بکر و زیبا و به دور از هیجان های شهر نشینی داشته و برای رسیدن به آبشار کلوگان نیز بایستی پیاده روی کرده و از دشت و دره و کوه های مجاور آن بگذرید.

آبشار کلوگان تهران

آبشار کلوگان با ارتفاع 30 تا 40 متر با آبی خنک و گوارا که از دل کوه به سمت پایین جاری شده است منظره ای زیبا و چشم نواز را برای هر بیننده ای فراهم کرده و شما می توانید از کناره های آبشار بالا رفته و ر روی سکوی میانی بایستید و از خیس شدن و ریختن آب بر روی سرتان حسابی لذت ببرید.

همچنین چنانچه قصد دارید کوه پیمایی کرده و یا به پیک نیک بروید می توانید از پاکوب های اطراف آبشار بالا رفته و از چشمه ی آب قابل شربی که در آن قسمت وجود دارد بهره برده و از بالای آبشار نیز پایین آن را تماشا کنید.

علاوه بر این دقت کنید که به دلیل قرار گرفتن این آبشار د دل طبیعت، امکانات خاصی نیز در اطراف ان وجود ندارد و برای خرید می توانید از تهران و یا سوپر مارکت های روستای کلوگان استفاده نمایید. نزدیک ترین سرویس بهداشتی به آبشار نیز در مسجد روستا قرار دارد و بنابراین بهتر است پیش از سفر به این موارد نیز توجه نمایید.

 

 آبشار کلوگان کجاست؟

آدرس و مسیر دسترسی : ایران- تهران-  شهرستان شمیرانات- بخش رودبار قصران- روستای کلوگان- آبشار کلوگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *