مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آبشار دوقلو

آبشار دوقلو شمیرانات | اجاره خونه

آبشار دوقلو شمیرانات :

آبشار دو قلو که در منطقه ی شمیرانات تهران واقع شده است یکی از جاذبه های گردشگری زیبای این منطقه است که همه روزه گردشگران زیادی را به خود جلب می نماید.

شاید علت اصلی نامگذاری این آبشار به نام آبشار دوقلو به این جهت است که آب موجود در این آبشار در هنگام ریزش به سمت پایین، ابتدا دو شاخه شده  سپس از ارتفاعات به سمت پایین جاری می شود.

این آبشار که درواقع از ذوب برف های موجود در رشته کوه های البرز ایجاد شده است منطقه ای بسیار زیبا و دیدنی بوده که در این نوشته از مجله تهرانگردی سامانه اجاره خونه قصد داریم تا علاقمندان به تهرانگردی را با این آبشار و ویژگی های آن منطقه آشنا کنیم .

معرفی:

آبشار دوقلو ارتفاعی حدود 20 متر دارد و همچنین چیزی حدود 2700 متر از سطح دریا بالاتر است و در مسیر اصلی صعود به قله های توچال واقع شده است. سرمای آب این آبشار تا حدی است که حتی شما در تابستان نیز تنها چند دقیقه می توانید دست یا پای خود را درون آب آن نگه دارید و این خود می تواند از جذابیت های سفر به این آبشار باشد.

این آبشار که در شمال استان تهران و در شهرستان شمیرانات قرار دارد، در مسیر کوهنوردی دربند به سمت توچال و در نزدیکی پناهگاه شیرپلا واقع شده است.

آبشار دوقلو | اجاره خونه

همچنین لازم به ذکر است از آن جایی که این آبشار در نزدیکی پناهگاه شیرپلا قرار دارد، تمامی امکانات مناسب برای یک سفر یک روزه همچون خورد و خوراک، سرویس بهداشتی، مکان مناسب برای استراحت و اطراق و خواب و … را دارا می باشد.پس به شما مسافران سامانه اجاره سوئیت در تهران هم توصیه میکنیم بازدید از این آبشار را در برنامه های سفرتان قرار دهید.

بهترین زمان سفر به آبشار دوقلو شمیرانات:

برای رسیدن به آبشار دوقلو بایستی کوهنوردی کنید بنابراین مسیر کوهنوردی برای رسیدن به این آبشار در تمام فصول زیبایی های خاص خود را دارد. اما دقت کنید که اگر قصد دارید تا از آب و هوای مطبوع این منطقه استفاده کنید و دست و پای خود را درون آب این آبشار قرار دهید، می توانید در فصل بهار یا تابستان به این آبشار سر بزنید. برگ های جدید بهاری و خنکای تابستان در این منطقه می تواند هوش و ذهن شما را برده و سفری دلچسب و خاطره انگیز را برای شما ایجاد نماید.

البته توجه کنید که شاید فصل زمستان و دیدن آبشار یخ زده و سفیدی یکدست برف بر روی این منطقه برای علاقمندان به سفرهای زمستانی نیز جالب توجه بوده و می توانند از آن برای نوازش روح خود استفاده نمایند. چرا که یخ زدن آب آبشار زیبایی های ان را دوچندان کرده و می تواند شما را با جاذبه های طبیعت رو به رو سازد.

علاوه بر این دقت کنید که چنانچه قصد سفر در تابستان به این منطقه را دارید بهتر است وسایل لازم جهت کوهنوردی همچون کفش مناسب را به همراه داشته باشید. همچنین اگر قصد سفر در زمستان به این منطقه را دارید بهتر است لباس گرم و تجهیزات لازم را با خود به همراه ببرید.

آبشار دوقلو کجاست؟

آدرس: استان تهران- دهکده پس قلعه- پناهگاه شیرپلا- آبشار دو قلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *