مقالات

جدیدترین مقالات گردشگری و دکوراسیون منازل

آبشار تیزآب

آبشار تیزآب دماوند|اجاره خونه

آبشار تیزآب دماوند:

آبشار تیزاب که نام خود را مدیون آب گازدار موجود در چشمه ی نزدیکی این آبشار «چشمه تیزآب» می باشد، یکی از دیدنی های اطراف تهران است که در منطقه دماوند واقع شده است. این آبشار از رشته کوه های البرز سرچشمه گرفته و به تنگه و رود تیزاب می ریزد.

آبشار و تنگه تیزاب دماوند|اجاره خونه

آبشار تیزاب که در مسیر خود، باغ های منطقه دماوند را سیراب می کند موضوع امروز ما در سامانه اجاره سوئیت ارزان در تهران  است و قصد داریم تا در این نوشته از مجله تهرانگردی اجاره خونه در خصوص این آبشار و ویژگی های آن، اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

معرفی:

آبشار تیزآب ارتفاعی حدود 10 متر و نیز ارتفاعی حدود ۲۴۳۰ متر از سطح دریا دارد و در فاصله ی 5 کیلومتری با شهر دماوند واقع شده است.

این آبشار که درواقع در منطقه ای به نام تیزاب واقع شده است، به تنگه ای می ریزد که در ابتدای مسیر باریک و بعد از گذشت حدودا فاصله ی 1 کیلومتر از ابتدا، تنگه گسترده می شود. در مسیر این تنگه درختان بید، سپیدار، چنار، تبریزی و … سیراب شده و فضای بسیار زیبایی را ایجاد نموده اند.

تنگه تیزاب دماوند|اجاره خونه

تنگه ای که در پایین این آبشار وجود دارد معمولا در زمستان که آبشار یخ می زند، به یخچال طبیعی تبدیل شده و از جاذبه های اصلی گردشگری در این منطقه به شمار می رود.

همچنین در پایین دست آبشار تیزآب، چشمه ای از دل کوه ها می جوشد که آب آن گازدار است و به علت وجود این چشمه، به این منطقه و این آبشار، تیزاب گفته می شود. آب گس و میزان گاز موجود در آب این چشمه، بسته به شرایط آب و هوا تغییر می کند. گفته می شود آب این چشمه برای درمان بسیاری از بیماری ها همچون مشکلات پوستی و گوارشی مناسب است و به جهت همین خواص درمانی این چشمه، امروزه اگر به این منطقه سفر کنید معمولا مردم و گردشگرانی را می بینید که برای پر کردن بطری های خود در کنار آن صف کشیده اند.

درواقع در کنار زیبایی های آبشار، این چشمه و آب آن که از خواص درمانی برخوردار است همه ساله موجب جذب گردشگران زیادی به این منطقه می شود.

علاوه بر زیبایی های طبیعی این آبشار، در فاصله ی حدودا 2 کیلومتر از آبشار تیزآب، برای آن که تنگه دچار فرسایش نشود، بندی سنگی احداث نموده اند که خود باعث ریزش زیبای آب به سمت پایین شده و آبشاری مصنوعی ایجاد نموده است و جلوه ی خاصی را به این منطقه بخشیده است.

برای رسیدن به این تنگه بایستی حدودا 1 کیلومتر مسیر صخره ای را طی کنید تا بتوانید از زیبایی های آبشار و مناطق اطراف آن لذت ببرید.

آبشار تیزآب کجاست؟

آدرس: تهران –۵۳ کیلومتری تهران- دماوند- در کنار جاده آبعلی- منطقه تیزآب- آبشار تیزاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *